Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg leter etter noen fest støvletter. Jeg ønsker at de skal være svarte, og ganske enkle. Helst ikke gå over kneet(men er ikke så nøye), men skal ikke være 10cm lang hæl! Får jeg skal kunne gå i de! :teehe:

Men det finnes jo ikke noe sånt i butikkene nå.. De som er i butikkene er enten ingen hæl på eller stapp full med varmtför. Så jeg må bestille på nette.

Så spørsmåle er hvor skal jeg bestille? Kanskje noen vet om noen fine på nette? Vil helst at det max skal ta 1 uke å motta di. Altså ikke være fra utlande..

Forslag taes i mot med takk! :D

Eks. hælene på disse var OK: http://img7.custompu...3%B8vletter.jpg

Skrevet

De gangene jeg har bestilt fra http://schuh.co.uk/ har det tatt maks 4 arbeidsdager før jeg har hatt skoene på døra (og de kommer levert på døra). Den ene gangen bestilte jeg lørdag kveld, og hadde støvlettene onsdag formiddag.

Takk får forslag! Har vært innpå å sett litt, men vet ikke om de hadde helt min stil på støvletter.. :innocent:

Skrevet

Men asos-varer betaler man toll på. :cry:

http://www.dinside.n...er-tollfrie-sko

Det jeg gjør hvis jeg bestiller annet enn sko fra EU-land, er å bestille det til Sverige og hente der. Kanskje ikke 100% lovlig, men når den 200-grensen er så idiotisk må jeg få lov å være litt idiotisk også :D

Edit: men man må betale moms, da. Men slipper toll på sko, altså :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...