Gå til innhold
Hundesonen.no

å være alene hjemme leeenge én dag


antonia
 Share

Recommended Posts

I morgen er det julebord med jobben, og hun som skulle passe dyret for meg har blitt syk og kan ikke passe likevel.

Jeg er på jobb fra 0930-1730, og julebordet begynner 2000.

Kan jeg være borte fra dyret så mye i løpet av en dag? Eller burde jeg droppe julebordet? :P

Han får selvfølgelig tur før jobb, og tur og selskap i et par timer før jeg eventuelt drar på julebord. Blir ikke sene kvelden på meg heller, ettersom søndagen skal brukes til eksamenslesing!

Han er vant til å være alene en hel arbeidsdag, men jeg har ikke vært borte fra han noe mer enn det før.

æææææ, vatt tu du?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Øhhh. Det hender, men ikke så ofte ... Da Ia ramla av hesten og satt og ventet på meg i flere timer mens jeg var på jobb (trodde hun var litt forslått og sliten, jeg), dro vi rett på legevakta, da jeg endelig kom for å møte henne. Derfra bar det i ambulanse opp på Ullevål og der ble hun lagt inn. Vi ventet på røngten av nyrene til midnatt. Da kom en venninne og henta meg, Ungen måtte trilles ned på ultralyden uten mamman sin og sove på sykehus alene, for jeg måtte jo bare hjem til bikkjene som hadde vært alene siden halv åtte om morgenen. Sykepleierne så rart på meg (hvem drar fra en unge med mulig nyrekræsj, liksom), Ia sa jeg bare skulle dra og jeg dro hjem fordi jeg måtte. Men altså, det var ikke hundene jeg hadde dårlig samvittighet for den dagen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det går helt sikkert bra...

Hundene mine har også fått sånne dager en sjelden gang i blant og da har jeg vært nøye på å aktivisere de maks når jeg er hjemme og å "ta det igjen" dagen etter.

Blir nok "tatt igjen" på søndagen (og i dag forsåvidt), ettersom jeg har like god konsentrasjon på pensumlesinga som en 3åring :S

Har hørt med en venninne som har ekstranøkkelen hit, om hun gidder å sitte her å se på tv i morgen i stedet for hjemme hos seg selv! så håper jeg det går i boks ;)

Viss ikke er det godt å høre at dere tror det går bra, for jeg har veeeeeeldig lyst på det julebordet :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det går nok helt fint den ene dagen så lenge hunden er vant til å være alene og takler det bra selvsagt. :)

Gå en litt ekstra lang tur før du drar, sett på TV/radio mens du er borte og gi hunden gjerne et tyggeben/kong eller strø godbiter litt rundt i huset/rommet som hunden må lete etter mens du er borte, så skal du iallefall ikke ha dårlig samvittighet om du er borte noen ekstra timer den ene gangen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En av de virkelig kjedelige konsekvensene av å ha jobb og hunder - å aldri kunne være med på noe sånt "rett fra jobben" som andre kan.. Jeg må også alltid hjemom, være der en stund, gjerne fôre dem (de blir så deilig trøtte etterpå), luftes, litt dilling og så stikker man av igjen - med kjempedårlig samvittighet, såklart.

Jeg prøver å overbevise meg selv om det som folk sier: "hunder skjønner ikke forskjell på 1 eller 5 timer da de ikke har samme tidsbegrep som oss", men jeg vet ikke helt jeg.... Dog blir de overlykkelige når jeg kommer opp fra bilen fordi jeg har glemt noe, sånn et minutt eller to etter at jeg gikk, så kanskje det er noe i det likevel. LOL

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da har vi gått tur i ca 30minutter, lekt med fotballen og drakampleka i nesten 1time! nå blir det 15min med hjernetrim, før jeg må stelle meg og dra! og godbitsøk blir lagt ut før jeg går!

Regner med han klarer seg finfint! Er vel meg det er verst med;)

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Da har vi gått tur i ca 30minutter, lekt med fotballen og drakampleka i nesten 1time! nå blir det 15min med hjernetrim, før jeg må stelle meg og dra! og godbitsøk blir lagt ut før jeg går!

Regner med han klarer seg finfint! Er vel meg det er verst med;)

Kos deg på julebord!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg prøver å overbevise meg selv om det som folk sier: "hunder skjønner ikke forskjell på 1 eller 5 timer da de ikke har samme tidsbegrep som oss", men jeg vet ikke helt jeg.... Dog blir de overlykkelige når jeg kommer opp fra bilen fordi jeg har glemt noe, sånn et minutt eller to etter at jeg gikk, så kanskje det er noe i det likevel. LOL

:lol:

Nei, ein slik dag innimellom toler normale hundar heilt fint. Det må vere lov å finne på noko anna ein gong innimellom sjølv om ein har hund :) .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...