Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som trenger hundepass? I juletiden feks?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg er en 20 år gammel jente fra Drammen som gjerne stiller opp hvis noen trenger hundepass!

Det kan være når som helst, ukedag, helg og over lengre tid hvis det trengs :)

Har passet fler hunder de siste mnd og trives veldig med det, så da ser jeg ingen grunn til å ikke fortsette hvis det er mulig.

Jeg er hjemmeværende og bruker all min tid på dette, så må derfor ta noen kr for det så jeg har litt lommepenger å leve på.

Bor i leilighet med familien, dvs mamma og tre søsken på mellom 18 og 12 år.

Vi har en chihuahua hann på snart 2 år og en katt.

Katten bryr seg lite om de besøkene vi har hatt hittil og Leo koser seg med selskap og noen å leke med :)

Ta kontakt om dette høres interessant ut, så sitter jeg her og venter spent på svar :)

Skrevet

Kanskje vi kan bruke deg som en nødløsning i julen? Vi har en jaktgoldenvalp på 3-4mnd nå som skal være med oss hjem i julen. Den er ikke alltid like glad i andre hunder, så skulle det skjære seg kan vi kanskje gi deg et pip og høre om du fortsatt kan? :)

Skrevet

Det kan du vettu! Er bare å si ifra hvis det trengs :) Men hvis den ikke er så glad i andre hunder, hvordan tror du det går med chihuahuaen da? Vi finner nok uansett en løsning på det hvis det skulle bli et problem. Hadde vært kjempe koselig altså, er vokst opp med golden jeg, så jeg elsker dem :)

Skrevet

Det hadde vært kjempe koselig med besøk av en valp i huset altså :D gud, de er jo så skjønne <3

Skrevet

Det kan du vettu! Er bare å si ifra hvis det trengs :) Men hvis den ikke er så glad i andre hunder, hvordan tror du det går med chihuahuaen da? Vi finner nok uansett en løsning på det hvis det skulle bli et problem. Hadde vært kjempe koselig altså, er vokst opp med golden jeg, så jeg elsker dem :)

Det er ikke valpen som ikke går overens med andre hunder. Den er jo bare en valp. Det er den voksne hunden som bor der fra før :-)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg har to Chihuahua jenter som trenger hundepass i blant da jeg reiser en del. Jeg bor i Bergen, men reiser som oftes via Gardermoen, så da går det fint å dra innom Drammen først hvis du kan passe de når jeg er borte. :)

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...