Gå til innhold
Hundesonen.no

Rotter... ÆSJ, tenker du nå....


Red Merle

Recommended Posts

Skrevet

Men det gjør ikke jeg :D

Her er noen nye bilder av rottene mine. jeg har 6 egne rotter + 8 unger. den ene ungen skal jeg beholde selv.

Jeg synes rotter er veldig flotte selvskaps dyr, nettopp fordi de har lang hale og fordid er utrolig smarte. Jeg har stillt ut to av mine rotter, Raksha og Ashlin. De fikke ikke noen sånne meiritter, for det var ikke noen ordentlig utstilling. Men de fikk diplom :P

jeg har jo også endelig kommet igang med min ettelengtede drømm om opdrett. Oppdretter heter seff Alvrinas Tamrotter . Det er ikke et registert

oppdrett ( NTF registerer ike oppdrett lenger) men dog alikevel et opdrett

Her er noen nye bilder av rottene mine ( og rotteungene):

Nayad "Bossen", 2 år og 2 mnd . Black hooded standard.

11122005231353N1g9E9Oa15vL.jpg

Trinity "Mamma", 10 mnd, Champange hooded standard.

11122005231353J45Y2CY3P2t1.jpg

Tess "Tesser'n", 6mnd, Fawn hooded dumbo rex.

1112200523135366PUA5gYqD4V.jpg

Ashlin "Æsjer'n2 , 6 mnd, Agouti hooded dumbo dobb.rex

11122005231353tMAhDE7e4yD3.jpg

Raksha "Rakkern", 6mnd, Agouti bareback blazed dumbo rex

1112200523135312Uqp58d6vo7.jpg

Her er ungene i kullet :

Nega, Engelsk Mink Hooded.

Blir her.

11122005231353XabbD76RxGBY.jpg

Suvenir, Engelsk Mink hooded.

Reservert til Ida E

111220052313538VMbLxk5b9Ww.jpg

Vatican og peleng, Black hooded og eubk.

Reservert til Lilly og Siri.

11122005231353eqYSc9ic6592.jpg

Nabeg og Neman, Engelsk Mink hooded og eubk

Reservert til Ida B

11122005231353h1u1bmQjTx3N.jpg

Arax og Moment, Black og Mink hooded.

Reservert til Hege.

11122005231353Dx4LsabstwLW.jpg

Det var alt for i kveld !

:wink::wink::wink:

Skrevet

nåååååå så søte rotter :D hadde 2 ørkenrotter før jeg :P men di døde :P syntes di er kjempe søte jeg og så er di jo kjempe bra selskapsdyr og da :P

Skrevet

Hadde jeg likte rotter hadde de sikkert vært kjempesøte.

Men ikke for å være frekk man hadde jeg våkna og "æsjern" sto på magen min så hadde jeg fått hjerte infarkt :-o

Skrevet
Så kule! Jeg hadde å en rotte før, han var drit kul!

Mamma hata halen hans da :)

Jupp det er noe med de ekle halene til de dyrene altså ellers så er de fin å se på(det holder lenge for meg å se på) :wink:

Skrevet

hehe.. ørken rotter og rotter er ikke i samme familie :P

Ørkenrotta, eller Gerbilen som den egentlig heter er mer en hamster enn en rotte :P dette er fordi ørken rottene har kinnposer og det har ikke rotter :P

Hanne og Micky : Du burde skaffe rotta de en bur kammerat :P rotter er flokk dyr og må ikke stå alene, Da blir de svært deperimerte og kan blir mer mottakelig mot sykdommer. ikkeboalene.htm - Denne siden er laget av venninden min :P godt beskrevet om hvorfor rotter har det best i flokk ..... men om rotta de rett og slett ikke går i lag med andre rotter skjønne rjeg at du har bare èn :)

Skrevet

Tamrotter er jo bare skjønne, det er disse som lever i kloakken og graver rundt i søpla som er ekle!

Har egentlig bestemt meg for å aldri ha burdyr i hus, men skal det skje et eller annet som gjør at jeg ombestemmer meg er det garantert at det blir rotter.

Skrevet

Hanne og Micky : Du burde skaffe rotta de en bur kammerat :D rotter er flokk dyr og må ikke stå alene, Da blir de svært deperimerte og kan blir mer mottakelig mot sykdommer. ikkeboalene.htm - Denne siden er laget av venninden min :P godt beskrevet om hvorfor rotter har det best i flokk ..... men om rotta de rett og slett ikke går i lag med andre rotter skjønne rjeg at du har bare èn :P

Jeg veit det , hadde tre rotter før.

men så døde den ene av drypp , den andre sørga seg i hjel :(

da dette kjedde var rottene 3 år , så ser ingen vits med å skaffe en ny rotte når den er så gammel.

Skrevet

Jeg hadde rotte før, kjempesøt! Hehe, søstra mi skulle passe henne en gang. Hun hatet halen, så da hun skulle gi henne vann, brukte hun blomsterpotte for hun orket ikke ta hånden inn i buret hele tida. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...