Gå til innhold
Hundesonen.no

Eurasier gutt, 3 år, forsvunnet 8 km utenfor Elverum 19/11-2011


Recommended Posts

Skrevet

HEI !

VI TRENGER HJELP TIL Å FINNE EURASIEREN VÅR AGAMOND DETHLEFFSON.

HAN FORSVANT VED

SKJEFTAFOSSEN , VED HERRADSBYGDA 8 KM UTENFOR ELVERUM MOT VÅLER I HEDEMARK !

19/11-2011 KL.16.30 !

VI HAR GITT BESKJED TIL POLITIET, VILTNEMNDA,VETERINÆRER OG NABOENE I OMRÅDET RUNDT DER HAN FORSVANT !

HAR DERE NOEN OPPLYSNINGER KAN DERE RINGE OSS

Stig Arne 47455804 eller Marianne 41457571

TAKKER FOR ALL HJELP !

Stig-Arne og Marianne er oppdrettere til denne hunden. Han er 3 år.

De hadde akkurat vært å hentet han hos familien som har hatt han fram til nå.

De stoppet for å lufte hundene like utenfor Elverum på en rasteplass.

Da Agamond skulle inn igjen i bilen vrei han seg ut av halsbåndet (leiebåndet var akkurat tatt av)

Hunden ble skremt av 2 vogntog med MYE lyd og sprang over riksvegen og ble borte i mørket !

Jeg er med i samme hundeklubb som oppdrettere. De bor i Telemark

Argamond.jpg

Skrevet

Oppdatering fra eier:

Agamond er sett i dag i nærheten av Jømna (Våler/Elverum).

Han er altså fortsatt ikke kommet til rette.

Skrevet

Siste nytt fra FB:

SISTE OPPDATTERING NÅR DET GJELDER JAKTEN/LETINGEN PÅ AGAMOND : KLOKKA 10.30 I DAG FIKK VI FØRSTE TLF. ATT DE HADDE SETT AGAMOND GÅENDE LANGS RIKSVEIEN VED JØMNA , BILER KJØRTE FORT FORBI HAN , STAKKARS GUTTEN MÅTTE HIVE HOFTA INN I AUTOVERNET FOR IKKE Å BLI KJØRT NED , VI HAR IKKE SETT HAN I DAG MEN ANDRE HAR OBSERVERT HAN , CA. KLOKKA 11.45 FIKK VI NY TLF ATT HAN HADDE BLITT SETT N...EDE VED GLOMMA BAK HESTESENTERET , SIST SETT KLOKKA 12.30 , BRITT INGUNN HAMRE MED TO HUNDER GIKK SPOR - STIG-ARNE OG AFFI GIKK SPOR I SAMME SKOGEN MEN PÅ FORSKJELLIGE PLASSER , BIKKJENE GJORDE UTSLAG MEN EIERENE SÅ IKKE NOEN HANN HUND , STIG-ARNE OG FORRIGE EIER TIL AGAMOND VAR PÅ DENNE PLASSEN Å LOKKA PÅ AGAMOND KLOKKA 20.00-21.00 , MEN DE SÅ IKKE NOE TEGN TIL HAN , VI SATT OSS I BILEN Å KJØRTE NEDOVER TIL SVIGEMOR PÅ ROVERUD , NÅR VI VAR 5 MIN FRA SVIGEMOR FIKK VI TLF FRA EN MANN FRA BRUMMUNDALEN , HAN HADDE HOLDT PÅ Å KJØRT PÅ AGAMOND PGA HAN HADDE KRYSSA VEGEN RETT FORRAN HAN , VED PRÆRIEN RUNDT KLOKKA 20.00 I KVELD , SÅ NÅ HAR VI FÅTT LITT VARM MAT I KROPPEN OG BLITT LITT VARME , KJØRE I BILEN I CA 1 TIME EN VEG FOR Å LETE ETTER VÅR KJÆRE AGAMOND ! OPPDATTERING AV DENNE LETINGEN KOMMER SENERE ! DERE FÅR HA EN GOD NATT FB VENNER ! VI VIL TAKKE IGJEN FOR ALL STØTTE OG HJELP VI HAR FÅTT FRA FJERN OG NÆR , DET HAR HJULPET OSS VELDIG MYE !

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...