Gå til innhold
Hundesonen.no

Fotosession


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Fotosession med dyra mine

hue.jpg

pappa har strikka hue til Pito :D var hun ikke "kul" vel? En ser jo lang vei at hun elsker den! 8)

hue1.jpg

ppnisse.jpg

nisse venner

ppnisse1.jpg

øy! hvem skrudde av lyset?

nissepus.jpg

puuusekatten min! Love

nissepus1.jpg

Stay cool!

friends3.jpg

friends2.jpg

gode venner

friends.jpg

friends1.jpg

har ikke jeg tålmodige fotomodeller kanskje? 8) :P

Skrevet
kan du lære mine vovver å sitte så rolig og fint som Pito? skal du forresten på øyen i helgen må du stikke oppom:)

vi skal til ask jah 8) men skal bare være der til lørdag så tviler det blir tid :P Men hvis det blir tid skal jeg plinge deg :D

Skrevet

Hehehe ja har jeg ikke en maskulin pappa? 8)

Jeg sa til ham at jeg ønska meg en nisselue til Pito. Så sier han "ja det er jo så enkelt at til og med JEG kunne ha strikka en!"

og dermed var det ingen vei tilbake for ham :D

Skrevet

Haha! Dritbra! :D Jeg vil også ha nisselue til Yrja! Får se veldig pent på pappa, selv om han omtrent ikke har tatt i strikkepinner før... Likevel kunne han nok klart det hvis han bare ville... :P

Han er ikke så verst til å lage mat da! Såpass huslig er han! :P

Skrevet

Hehehe pappa er kokk så jeg håper han kan lage mat :D

Å strikke hue er veldig enkelt (tror jeg) er bare å strikke inn på fire pinner og strikke til den er lang nok :wink:

Skrevet
ååå.. Også så gode venner de ser ut til å være da!:P

hehe ja de er gode venner de.

Katten er så yålmodig at jeg får helt ondt av henne noen ganger :D

Pito drar henne i halen,biter henne i øret,tråkker henne på magen. Mens katten bare ligger der og kommer med noen klyng innimellom. hehe

Skrevet
Hehehe ja har jeg ikke en maskulin pappa? 8)

Jeg sa til ham at jeg ønska meg en nisselue til Pito. Så sier han "ja det er jo så enkelt at til og med JEG kunne ha strikka en!"

og dermed var det ingen vei tilbake for ham :D

:P:P Så lættis!!! Tror jeg digger pappa'n din! :mrgreen: Dødskult når menn gjør sånne typiske "jenteting"!!! (Hater egentlig det ordet, men litt trøtt og fant ikke på et annet...)

Kjempe fine dyr du har, syns de ser ganske tålmodige ut begge to jeg da...! :wink:

Skrevet

Hehehe ja han blir sikkert dødsglad når jeg har lagt det ut på internet liksom 8)

heheheh. Han strikka genser til meg når jeg var liten også :D

Og bestefar strikka lue til meg

Skrevet

Haha så tøfft med en pappa som strikker da. :mrgreen:

Du må hilse han å si at han er kjempeflink.. :mrgreen: :D:P

Kjempefine bilder. :mrgreen:

Skrevet
Haha så tøfft med en pappa som strikker da.  :mrgreen:  

Du må hilse han å si at han er kjempeflink..  :mrgreen:  :P  :P  

Kjempefine bilder.  :mrgreen:

Tusen takk!

Det skal jeg gjøre *hihi* :)

Skrevet

kult med strikke far da :P

hehe...

hadde aldri i verden fått faren min t å gjøre noe sånn..

han er i allefall kjempe flink han pappaen din :P

Skrevet

HOHOHOHO :P Jeg holdt seriøst på å le meg ihjæl av det første bildet! :P Noe av det mest komiske jeg har sett! Pito er bare knalltøff! Ser ut som Pito og Chi er skikkelig gode venner da! Herlig.. LiLi er bare slem med pusen min.. Nudelige bilder!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...