Gå til innhold
Hundesonen.no

Giftinformasjonens telefonnummer


SFX
 Share

Recommended Posts

22 59 13 00.

Notér dere det nummeret med en gang, en vet aldri når en kan trene det. Lagre det på mobilen, ha det i bilen, skriv det på en lapp under fasttelefonen, ha det på en lapp med hundens mappe/vaksinasjonsattest.

De kan si mye om hva som er giftig for en hund eller ei, basert på estimert mengdeinntak og hundens vekt.

Det er fort gjort at noe skjer, og da er det greit å ha et døgnåpent nummer å kunne ringe til for å sjekke hvor akutt det er - jeg har selv erfart at ikke alle veterinærer vet like godt hva som er bra og ikke. Giftinformasjonen er ekspert på nettopp gift.

De skal selvfølgelig ikke erstatte veterinærkonsultasjon, og er en i tvil oppsøker en veterinær også. Men dette telefonnummeret er et must have for hundeeiere.

Vennlig hilsen en som nettopp har lagt på røret med giftinformasjonen og blitt beroliget etter valpens siste eskapader...

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bra påminnelse dette!

Jeg ringte en gang guttungen som valp hadde ranet ei diger skål med sjokoladebiter, og de tok det riktig alvorlig og beregnet hvor mye han kunne ha fått i seg basert på type sjokolade og greier - og anbefalingen var å for sikkerhets skyld dra til veterinær. Da var dyret hyper og hadde problemer med å roe seg ned.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...