Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

6316394481_ce9efe6bd7_z.jpg

I stedet for å invitere til én tur, så tenkte jeg like greit vi kunne ha en tråd som heter "Løvstakken", der alle som har tenkt å gå Løvstakken kan gi lyd om det, så andre kan henge seg på om de vil.

Jeg bor selv like ved Løvstakken, og Hermes og jeg går der regelmessig. Også om vinteren.

Sees ved neste godværsdag!

  • 2 months later...
Skrevet

Denne tråden var mye brukt! :P

Hvis været holder seg ok i morgen, og det ikke blåser for mye, så tar jeg meg en tur på fjellet. Møtes vi der?

  • Like 1
Skrevet

Jeg er der stort sett daglig hele våren og sommeren når jeg er i Norge, sees så snart solen skinner og beina befinner seg på rett kontinent igjen! ;)

  • Like 1
Skrevet

Har ikke sett denne tråden før nå :P , men jeg går ofte opp til Løvstakken fra skytebanen (Krohnegården), så denne tråden skal jeg prøve følge med i.

Har i dag vært over Damsgårdsfjellet/Olsokfjellet to ganger - en gang alene med bikkjene (4 stk), den andre gangen med en venninne + fire bikkjer til :ahappy: .

Skrevet

Går av og til fra Krohnegården (marken der) jeg også, men som oftest går jeg herfra (Nils Langhelles vei), så kommer opp fra andre siden på toppen.

Damsgårdsfjellet, fra Melkeplassen, er også en fin tur. Går ikke der like ofte, men det blir nok noen turer utover våren for variasjonens skyld.

Skrevet

Jeg er litt opptatt imorgen, men skal ikke reise opp igjen til Sogndal før på tirsdag. Hvis du vil ha turfølge på mandagen er det bare å si når og hvor så stiller jeg opp :)

  • 2 months later...
Skrevet

Tja, vi er jo stort sett på Stakken et par ganger i uken vi da, men går fra Gyldenpris/Laksevåg siden, og prøver å holde oss unna de mest befolkete delene, så pjokken kan få løpe løs. Om noen vil gå med oss fra "vår" side av fjellet, er det bare å gi en lyd! Pjokken er stort sett fin med alle, men svarer bråkete hannhunder. Veldig fin med valper/unghunder.

Skrevet

Har forresten prøvd meg på Løvstakken fra Langeskogen, men er ikke så kjent der, så om noen vil ta oss med og vise oss litt, hadde vi satt veldig stor pris på det! Er jo bare en kortkort busstur fra oss til Langeskogen.

Skrevet

Tar gjerne en tur en gang, Lucy. Jeg vet ikke veien til Langeskogen, men det er på denne siden (fra Bønes-siden) jeg normalt går opp og ned.

Skrevet

Jeg går opp fra Langeskogen 2-3-4 ganger i uken, og kan de fleste stiene på "min" side forlengs, baklengs og i blinde ;) Kunne tatt en tur opp et par stk. en dag?

Skrevet

Hvorfor treffer jeg dere aldri, når dere går så ofte? Har aldri møtt hverken dalmis eller eurasier på Løvstakken, og vil mene jeg går der ganske ofte selv også!

En fellestur opp Løvstakken hadde vært supert, det :)

Skrevet

Hvorfor treffer jeg dere aldri, når dere går så ofte? Har aldri møtt hverken dalmis eller eurasier på Løvstakken, og vil mene jeg går der ganske ofte selv også!

En fellestur opp Løvstakken hadde vært supert, det :)

Vi går stort sett alltid opp på formiddagene (12-13-14-tiden), og møter tross alt bare på Bønes-ruten siste 12-14 minuttene... Går runden , altså ned igjen på sentrums-siden av fjellet ( og så ned til Minde Skole). Jeg har faktisk møtt en whippet eller to, men møter nesten alltid en fyr med en ung rottis-tispe, en vorsteh-mann og en dame med en ung, kul portis-hann :) Så skal det være sagt at jeg er mest mulig usosial på vei opp, da skal det gå fort-fort-fort-fort når vi går alene, så på vei ned vi stort sett møter hyggelige folk :P Johnny og salukiene har vi forresten også møtt på et par ganger!

Skrevet

Vi møter ikke på så mange folk på Stakken vi, vi går og vaser for oss selv utenfor allfarvei :P

Europia: kjempekos om du kan vise oss rundt på den delen av fjellet! Jeg er sykemeldt nå, skal til lege på tirsdag, kan vi ta det etter det..

(jeg har ikke spm.tegn som virker, derfor bare prikker på slutten av spørsmål... )

Skrevet

Forresten, tirsdag og onsdag uken som kommer jobber jeg sent, så da er det mulighet for at jeg går Løvstakken på formiddagen (må være nede igjen senest halv to). Bare å henge seg på, om det skulle passe for noen!

Skrevet

Nei, akkurat de to dagene passer det ikke i det hele tatt, haha! :P Men hva med tur på fredag? Da er det til og med meldt SOL! Og fjellskoene mine har kanskje rukket å tørke. :lol:

Skrevet

Jeg går opp fra Langeskogen 2-3-4 ganger i uken, og kan de fleste stiene på "min" side forlengs, baklengs og i blinde ;) Kunne tatt en tur opp et par stk. en dag?

Og kvifor har du ikkje sagt det før, når det har vore så mykje snakk om fellesturar i Bergen? :lol:

Fredag trur eg eg skal på kurs... Torsdag?

Skrevet
Og kvifor har du ikkje sagt det før, når det har vore så mykje snakk om fellesturar i Bergen?

Fordi dere virker så himla seriøse og organiserte, vel! :lol: Jeg er sånn halvsprø, har alltid tusen ting på tapetet, og er født 10 minutter (minst!) for sent! :P Dermed skal jeg heller prøøøve å hive meg på en av deres turer en vakker dag, hvis det noensinne skulle skje at alt klaffer! Haha!

Skrevet

Jeg liker disse trådene om turer i Bergensområdet. :ahappy:

Nå må dere huske å arrangere tur uken etter påske også, så kan jeg være med. :P

  • Like 1
Skrevet

Fordi dere virker så himla seriøse og organiserte, vel! :lol: Jeg er sånn halvsprø, har alltid tusen ting på tapetet, og er født 10 minutter (minst!) for sent! :P Dermed skal jeg heller prøøøve å hive meg på en av deres turer en vakker dag, hvis det noensinne skulle skje at alt klaffer! Haha!

Haha. Har du sett på organiseringa vår, eller? Tidspunktet blir flytta fram og attende kvar gong nokon postar, og er sjeldan heilt klart før seinast dagen før, for ikkje å snakke om kvar vi skal gå... :lol:

Men då er du med på turen neste veke, då, anten det blir tysdag, onsdag, torsdag eller fredag :ahappy: .

Skrevet

Haha. Har du sett på organiseringa vår, eller? Tidspunktet blir flytta fram og attende kvar gong nokon postar, og er sjeldan heilt klart før seinast dagen før, for ikkje å snakke om kvar vi skal gå... :lol:

Men då er du med på turen neste veke, då, anten det blir tysdag, onsdag, torsdag eller fredag :ahappy: .

JAVEL, jeg skal prøve :P Promise! Har dere noen tanker at all om hvor og sånt? Se om dere klarer en dag der man slipper dykkermaske og våtdrakt da?

Skrevet

Ja, var det ikkje frå Langeskogen og opp på Løvstakken, då?

Fredag passar forresten supert, kurset vårt vart avlyst :ahappy: . Så om det framleis er meldt sol då, må det jo vere perfekt!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...