Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har i all min idioti klart å slette programmet som laster ned bilder fra kamera til PC, da jeg hadde en storopprydning her. Jeg vet at CD'en er i en av de ørten u-utpakkede banankassene etter at jeg flyttet, så jeg har forsøkt å finne noe jeg kan laste ned online i stedet. Men jeg finner ingenting som ikke krever at jeg har CD'en. Nå finner rett og slett ikke maskina kameraet lenger.

Noen som kan hjelpe meg?

Jeg har Canon EOS 20D.

Skrevet

Hvis du har brukt programvaren som fulgte med, altså EOS utility, ser det ikke ut til å være noen enkel vei utenom å finne cden. Det står beskrevet en fremgangsmåte her (http://www.northlight-images.co.uk/article_pages/install_canon_software.html), men den krever at du fikler med registeret, noe man skal gjøre med stor varsomhet hvis man ikke vet hva man pusler med.

Som en midlertidig nødløsning til du finner cden (evt. har jeg en ekstra hjemme hvis du ikke finner den, jeg har nemlig to canon-kameraer), kan du jo bruke f.eks. picasa.

Linken RTL fant er til oppdateringer av programvaren og hjelper ikke hvis du ikke har den installert fra før.

Skrevet

Men trenger du egentlig noe program da? Jeg bare kobler til USB'en og går inn i utforsker, finner ekstern disk og laster inn filene derfra? Trenger ikke noe program eller noe for å få til deg jeg :).

  • Like 1
Skrevet

Men trenger du egentlig noe program da? Jeg bare kobler til USB'en og går inn i utforsker, finner ekstern disk og laster inn filene derfra? Trenger ikke noe program eller noe for å få til deg jeg :).

Men kameraet kommer ikke opp, maskina finner ikke noe.

Skrevet

Måtte prøve på windowsmaskinen her, å det funka ikke her heller. Derimot funka det å laste ned programmet i linken jeg la ut.

Så bra, da har de sikkert gjort om det firkantede systemet sitt siden sist jeg prøvde å laste ned software derfra uten å ha cden tilgjengelig.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...