Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeparkene i Trondheim


Recommended Posts

Skrevet

Hvor ligger disse? Fins det noen adresse til noe i nærheten så jeg kan finne fram f.eks?

Og er det spesielle tider det er mye/lite aktivitet der? Tenker spesielt på helger nå..

Skrevet

Den på saupstad vet jeg ikke, men den på lade ligger rett ved ringve vgs. Det er mye folk der i perioder ja, nå bruker jeg den ikke selv så vet ikke akkurat, men ser for meg i typiske hundelufte tider. typisk fra 11-12 og utover på helg og mindre på morgen og kveld eller viss været er dårlig :)

Skrevet

Er det alle slags hunder der eller? Og pleier det å være mange omtrent når det er mye folk da?

Jeg har jo hunder som er ganske voldsomme i lek så er ikke sikkert det er så populært for alle liksom..

Skrevet

Den på saupstad er ikke så langt fra saupstad skisenter (rulleskiløyper og en liten skytebane) Luftegården er ikke merket av på kart i googlemaps i hvert fall, men du ser nå sånn ca område :)

Skrevet

Jeg ville ikke dratt dit 17-20 på hverdager og ikke i 13-16 i helger, kan være opp mot 30-40 hunder der. Da snakker jeg om den på Lade. Det er begrenset hvor mye kontroll man har når det er så mange hunder i frilek på et lite areal.

Vi(med boerboelvalp på 13 uker) stiller gjerne opp for lek, da :D

Skrevet

Det er litt forskjellig, men det kan være mange der ja ! Som i over 15 stk. Var der på mandag, dog ikke inne i parken, men på jordet nedom og da var det klyngeslossing 3 ganger den halvtimen jeg var der... Men har også vært der tidligere hvor det har vært harmonisk. Du finner alle typer hunder der.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...