Gå til innhold
Hundesonen.no

*Stolt!*


Mud

Recommended Posts

Skrevet

Vi har kommet til en milepæl i treningen i dag føler jeg :)

Den ultimate testen på dekk og bli gikk så det suste :) Det å holde posisjonen og ikke minst ligge helt stille er det jeg har jobba mest med på Loke av (for de som har møtt han ) åpenbare grunner.

Det ligger ikke til hans natur å ligge og læksen liksom...

Det er faktisk en prøvelse i selvbeherskelse for en liten AD/HD hund å holde noen som helst posisjon og det er ikke lettere når mamma lokker med godbiter..Men allikevel har det gått veldig greit i innlæringen fordi jeg fikk gode tips av Thomas og Fanny så tidlig i prossesen :wink:

Nå har vi tilmed fått dekk under skikkelig stimuli kontroll (før var han bare "synsk" tror jeg...)

Og i dag når han lå som en statue tok jeg frem "klumpen"!

Det var et nerverpirrende øyeblikk når Loke holdt pusten og reiste seg halveis opp før han plutselig la seg ned i gjenn.Og der lå han helt fryst og presset seg ned mot gulvet imens den onde mammaen hans ertet og lokket med yndlingsleken hans :D

Han spant som et uvær over parketten når jeg sa "ja!" og lot han få den :D

Flinke gutten!! =D>

Så nå er vi klare for fellesdekken!

Hadde det ikke vært for de andre hundene......

Skrevet

Takker :)

Er veldig stolt av gutten min..Det er nettopp sånne øvelser som er en utfordring for han.For han er det helt naturstridig å måtte ligge å beherske seg,han er en livsglad bajas :wink:

Det er utrolig festlig å se på han da..Han ligger helt konsentrert med øynene sperret opp og du ser det sitrer i hele kroppen hans,men han ligger støtt som en påle!

Han kaster bare ørsmå blikk mot leiken jeg vifter med forann han og ellers holder han kontakt med meg når jeg går (og gjerne hopper )litt rundt :wink:

Doggie-zen er en fin ting :D

Skrevet
Hvordan har du trent det inn?

Jeg er så dårlig til åforklare ,men skal prøve..

Dekk lærte jeg inn the clickerway,jeg var heldig og han hadde en bakoverdekk naturlig (tror det kommer av at jeg lærte inn rygging først..) så jeg trengte bare å fange atferden..Og så lærte Fanny (og Thomas) meg hvordan jeg skulle lære han å holde posisjonen etter klikket.

Da begynner man veldig smått ved å vise hunden godbiten og ta den vekk når hunden strekker seg etter den for så å gi den godbiten med engang hunden trekker hodet til seg igjenn.Da skjønner boffsen kjapt at det gjelder å ikke prøve å ta godbiten.Etterhvert kan du strekke det ut.Jeg begynte å sette som"krav"til Loke at han skulle forbli i posisjonen når jeg belønnet han.Dvs,hvis han reiste seg etter klikket tok jeg hånden bak på ryggen til han la seg ned igjenn først DA fikk han godbiten (selv om regelen er klikk=belønning så kan man bryte dem litt i særtilfeller visstnok :wink:)

Smart og matglad som han er gikk det fort..Etter det har jeg begynt å gradvis gjøre det vanskeligere ved å la han ligge lenger før jeg klikket,jeg har brukt godbit skål som han har fått forsyne seg av når jeg sier "ja",vi har trent overalt (på toget,i skogen absolutt overalt )og jeg har begynnt å gjøre helt andre ting i mens han ligger (henge av meg jakken,rydde litt,danse etc) og i den siste måneden har jeg en gang daglig strødd ferske godbiter rundt han når han ligger som han har fått spise når jeg har gitt han klarsingnal.

Så vi har jobbet endel :)

Men nå SITTER den...Han er fullstendig gal etter draleikene sine (spesiellt klumpen) og jeg kan nesten ikke bruke lek på han for det blir for sterkt.Så ligger han når jeg kaster den rundt så ligger han om himmelen faller ned...

Bare det ikke dukker opp noe som ligner på en hund :oops:

Skrevet

Så gøy! Er så morro når det klaffer! Gratulerer masse med den svarte skjønnheten din:) Og et klapp på skulderen til deg selv.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...