Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Storm og søskenene hennes kom til meg for 5? år siden som fosterhjemspuser for Dyrebeskyttelsen. De andre søskenene ble fort vant med mennesker og som de søte kattungene de var så ble de kjapt omplassert.

Storm trivdes best under sofaen og brukte laaang tid på å varme seg opp til nye mennesker. Som en følge av det var det ingen som ville ha henne. Når jeg flyttet til Bergen for å studere så tok jeg henne like godt med meg.

Nå, i 2011 oppfører hun seg som en helt normal pusekatt, fortsatt litt skeptisk til folk som kommer på besøk, men om de sitter heeeelt stille i sofaen så kommer hun etterhvert fram for å hilse på.

Hun har falt ut av vinduet to ganger, den ene ble hun borte i hele tre uker før hun gikk i fangstburet vi hadde satt ut (da hadde vi fanget alle naboenes katter minst to ganger). Da var hun skinn og ben og hadde brukket en del småben på forpoten. Denne opplevelsen gjorde henne ikke mer sky, men enda mer glad for å få være inne. Den store, skumle utendørsverden er ikke noe for henne.

Hun bor sammen med typen i Oslo, så jeg får bare sett henne i ferier, men planene er klare og når vi får oss et hus med hage så skal det bygges kattegård slik at hun kan gå inn og ut som hun vil uten å forsvinne.

DSC03530.jpg

DSC01714.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...