Gå til innhold
Hundesonen.no

Savner hund! Trenger du hundelufter?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nå vært uten hund i 3 år, og savner det veldig. På grunn av jobb og mye reising har det ikke vært aktuelt å skaffe ny hund, etter at min siste hund vandret til de evige jaktmarker.

Jeg kunne godt tenke meg å være "hundelufter" noen timer i uka, både for min egen del, og for å hjelpe/bistå andre som har hund, men kanskje ikke alltid har tid til å ta med bikkja på tur i skauen. Jeg bor på Byåsen, Trondheim. Har prøvd å søke på "hundelufting" på google for å se om det er noen som driver med dette i Trondheim, men fant ikke noe. Er takknemlig for tips om dette!

Jeg er 46 år, vokst opp med hund på landet, har hatt 4 hunder sjøl. Labrador, flat, elghund, curly, og har litt erfaring med huskier/vorsteher, hundekjøring. Har også hatt gleden av å trene en fårehund i agility nylig. Morro!

I perioden 2004-2007 drev jeg mye med sportrening, rundering og feltsøk, og oppdaget at et 20 minutters spor-søk er like effektivt som en 3timers tur for hunden! Er veldig tilhenger av at hunden får bruke jakt-søk-bytte- sansene, dvs jobbe litt med hjernen, og ikke bare stå i en luftegård. Liker "postiv respons"- metoden, for jeg tror den virker på lang sikt.

Men uansett så savner jeg hund når jeg drar på sopptur i Bymarka, kjører opp på hytta på Jonsvatnet, eller drar på helgetur til nordmøre.

Hadde vært hyggelig å komme i kontakt med noen som kan låne bort en hund, evt noen som trenger hundelufter.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Heisann. Vi har flere hunder på hundeomplasseringen Solplassen som gjerne vil få litt ekstra. Turer, helgebesøk og ferieturer setter de veldig stor pris på. Hvis du er intressert kan du snakke med Lederen Marianne 93696593 og se mer om hundene på Solplassen bloggen.

Om vedkommede bodde på østlandet hadde jeg nok slått til selv ved behov, men reiseveien er nok i lengste laget fra Trøndelag, både til Oslo og Ski. ;)

  • Like 1
Skrevet

Hadde ikke min utagert mot andre hunder skulle du fått gått så mye tur du hadde orket, men.. :)

Hei. Jeg har selv hatt hund som har utagert mot andre bikkjer, så det kvier jeg meg ikke for. Takk for svar, og beklager at jeg er treg til å besvare henvendelser. "Utagering" mot andre bikkjer kan jo være så mangt, det kan jo skyldes at hunden er utrygg, usikker i situasjoner med andre, hva vet jeg.:-) Men det kan jeg takle. Godt tau og langt syn, så burde det ikke være noe problem. Skriv gjerne til meg. :-)

  • Like 1
Skrevet

Hei. Jeg har selv hatt hund som har utagert mot andre bikkjer, så det kvier jeg meg ikke for. Takk for svar, og beklager at jeg er treg til å besvare henvendelser. "Utagering" mot andre bikkjer kan jo være så mangt, det kan jo skyldes at hunden er utrygg, usikker i situasjoner med andre, hva vet jeg.:-) Men det kan jeg takle. Godt tau og langt syn, så burde det ikke være noe problem. Skriv gjerne til meg. :-)

Sendt deg PM :)

Han er redd/usikker ja, men vi jobber med saken så sakte men sikkert blir han bedre :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...