Gå til innhold
Hundesonen.no

Lappnisses Eriana


Recommended Posts

Skrevet

Eri er nå 3,5 mnd gammel, og er en liten Finsk Lapphund frøken. Lett å ha med å gjøre, og ikke redd for noe. Enda..

Har sett på rasen i over 3 år, men fant ut at jeg skulle bli ferdig med barn først. Så jeg ordnet to barn i full fart, og endelig kunne drømmen gå i oppfyllelse :P

Uansett, her er hun :)

DSC_0100-1.jpg

DSC_0098.jpg

DSC_0072-1.jpg

DSC_0077-1.jpg

DSC_0045-5.jpg

DSC_0172-1.jpg

DSC_0116-2.jpg

DSC_0115-2.jpg

DSC_0114.jpg

DSC_0099.jpg

DSC_0088-5.jpg

DSC_0023-7.jpg

DSC_0010-3.jpg

  • Like 4
Skrevet

Tusen takk alle sammen, skal overbringe alle de fine ordene til henne :)

Måtte inn å se igjen altså...for hun var så sinnsykt søt! Flere bilder! For et hode og utrykk hun har! :wub: Nesten så jeg fikk lyst på finsk lapphund faktisk.

Hehe, ja hun er ganske søt, men skinnet kan bedra - Hun er en ordntlig pøbel, og når hun holder på som værst så kler hun ikke sitt yndige utseende.

Nå har jeg en pøbel til sønn også, så de passer utrolig godt i lag. Knoll og Tott. Nå var det oppdretteren som valgte ut akkurat Eri til oss, og det var fulltreffer :D

hei ;)

hun er bare helt nydelig og ligner veldig på min yngste lapphund..

hvor i landet er du fra????

Bilde av din yngste lapphund da?

Vi bor langt i gokk, Kristiansund :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...