Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da venter jeg på spenning i resultater!

Thias pappa ble BIR

Thia fikk Excellent og ble 3JKK, men det er vi IKKE misfornøyd med da alle ble sendt ut med gul eller blå i dag, var bare 3 tisper igjen med CK, en junior og 2 championer :o

Bra det er dobbelutstilling, ny dag i morgen :punk:

Skrevet

Gratulerer med resultatet =)

Aron fikk Excellent 2JKK i dag. Jeg er fornøyd med dagen og Aron var super flink i ringen. =) =)

Skrevet

Stilte Carmen (rottweieleren til Benedicte sin bror) som fikk Excellent og 1 Konk. Hun var litt for liten og lett.

Charlotte kan få lov til å fortelle selv hvordan det gikk med Casper :)

Skulle egentlig stille afghansk mynde valp, men hun var så stresset og redd, så hun ville ikke gå. Dermed droppet vi det. I morgen skal jeg stille Joya!

Skrevet

Super fornøyd med Caspergutten min i dag... Han fikk Excellent 1.JKK med CK, og 3.BHK! :banana:

Dette er Caspers første utstilling, og det gikk over all forventing. Kjempe fin kritikk også! :)

Stor takk til Marie for super handling! :jump:

Gratulerer til alle fornøyde!

  • Like 1
Skrevet

Kjempemorro med Casper gutten, og fortjent! :D

Vi var ikke der, men halvbroren til Trym blei BIM og niesa til Tuva/ tanta til Trym blei 4 BTK :lol: :lol:

Skrevet

Kjempemorro med Casper gutten, og fortjent! :D

Vi var ikke der, men halvbroren til Trym blei BIM og niesa til Tuva/ tanta til Trym blei 4 BTK :lol: :lol:

Tusen takk! :D

Er Max halvbror til Trym? Hihi... Det visste jeg ikke :)

Skrevet

Siden jeg ikke gidder lage egen tråd for miniatyrhundutstillingen, så sniker jeg resultatet inn her.

Hector ble 2 beste hannhund med CERT! :D:cheer:

Wops, jeg glemte jo at det var flere arrangører enn de to :icon_redface: Selvfølgelig skal du legge de inn her :)

GRATULERER! sykt bra :frantics:

Edit: og gratulerer til alle dere andre fornøyde :) Vi var en del debuter i dag, og det var koselig at ingen ble sendt ut med dårligere enn excellent :punk:

Skrevet

Wops, jeg glemte jo at det var flere arrangører enn de to :icon_redface: Selvfølgelig skal du legge de inn her :)

GRATULERER! Ikke dårlig debut, sykt bra :frantics:

Tusentakk! er 2 utstillingen vår i de "voksne rekker" så dette var VIRKELIG morro!

Skrevet

Tusentakk! er 2 utstillingen vår i de "voksne rekker" så dette var VIRKELIG morro!

Ja, du qota meg litt raskt :P jeg kom på at du har jo stilt ut i "voksenutstilling" før, hvordan gikk det forresten?

Skrevet

I dag fikk vi Excellent og 2JKK, noe jeg er GODT fornøyd med, herregud så mye blå det er ute å går. Var bare én tispe i vår rase som fikk CK, en champion... så ikke noe tispecert ble utdelt i dag.

Oppdretteren sin ene hann ble BIR og hans juniortispe tok også 1JKK.

Ikke noe annet å si desverre, men jeg er superfornøyd med at vi har fått rød hele helga :)

edit: jeg opplevde også hvor lite som skal til for å ødelegge, hadde stelt ferdig Thia, ventet på min tur... la henne inn i buret, så kom en hannhund og sprutet inn i buret... hele hode hennes ble kliss vått!! Det er ikke så greit, ødela all pelsen på hode :thumbsdown: . Merker jeg er glad jeg ikke har hannhund, den markeringen er noe dritt!!

Skrevet

Stilte Joya i dag som fikk 2 beste tispe valp 4-6 mnd :) Veldig fin kritikk på henne og dommeren likte henne veldig godt! Hun var en drøm i ringen! :D Hun fikk masse skryt av de som satt ringsides. Håper bittet hennes retter seg opp. Kritikk kommer :)

Stilte også en tispe i beste tispeklasse, hun ble 4.BTK

Skrevet

Gratulerer til alle som har gjort det bra! :D :D

Hentet cert og reserve.cert på tispen jeg pleier å vise, og BIR, BIS3 på Aris på spesialen på søndagen :)

  • Like 1
Skrevet

Saga fikk BIR og Cert for dommer Peter Hersynaki fra Ungarn, Pepper fikk BIM og Cert for samme dommer, Saga fikk også BIG4 for dommer Michael Forte, fra Irland :)

På spesialen trakk saga igjen det lengste strået og ble BIR med Cert, pepper fikk BIM og Cert, Saga trekker utstillingens lengste strå og blir BEST IN SHOW, HURRA for verdens fiiiineste sagflis tenker jeg ! :D:wub:

Dommer var Brian Hawkins, Brilyn collies, England.

Det at en korthåret collie går og blir BIS på en spesial utstilling for collie er MEGET skjeldent, vi står som regel bakerst på BIS3, bak både collie lang og sheltie, så hurra hurra hurra :D

:banana:

Skrevet

Pia fekk gult på miniatyrhundutstillinga sidan ho bjeffa på dommaren, men ein fin kritikk.

På BSBK utstillinga gjekk ho ut med Excellent og konk1, så absolutt fornøgd med det. Tok også lærdom i det at eg MÅ har luggen hennar oppe på utstilling framover, mulig vi hadde unngått gult på laurdagen då :whistle:

Skrevet

Saga fikk BIR og Cert for dommer Peter Hersynaki fra Ungarn, Pepper fikk BIM og Cert for samme dommer, Saga fikk også BIG4 for dommer Michael Forte, fra Irland :)

På spesialen trakk saga igjen det lengste strået og ble BIR med Cert, pepper fikk BIM og Cert, Saga trekker utstillingens lengste strå og blir BEST IN SHOW, HURRA for verdens fiiiineste sagflis tenker jeg ! :D:wub:

Dommer var Brian Hawkins, Brilyn collies, England.

Det at en korthåret collie går og blir BIS på en spesial utstilling for collie er MEGET skjeldent, vi står som regel bakerst på BIS3, bak både collie lang og sheltie, så hurra hurra hurra :D

:banana:

ÅJÅJÅJ!!! GRATULERER!! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...