Gå til innhold
Hundesonen.no

huslån..


Malamuten
 Share

Recommended Posts

Skulle hadt meg leilighet/hus i nærmeste framtid, men leiemarkedet er jo helt sinsykt for tiden. Både mtp pris og også at det er veldig mange om benet. At jeg har hund gjør jo det hele veldig mye vanskeligere. Hadde egentlig passet bra og leie, men nå begynner det og haste litt og jeg finner ingen som vil ha hund i leiligheten sin til tross for at jeg absolutt ikke er kresen hverken på standard eller beliggenhet. Vurderer nå og se om jeg finner noe og kjøpe, men mangler en del egenkapital og husbanken har sykt læng behandlingstid. Så spørsmålet mitt er da; har hørt at noen av de største bankene gir 100% finansiering. Noen som vet om det er tilfellet og i såfall hvem?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

du får 90% fra dnbnor ol, førstehjemslån. så kan du søke fullfinansiering fra husbanken, da kan du søke resterende 10% :)

det er det vi skal av samme grunner, leiemarkedet er veldig presset. og vi ønsker eget sted å bo. 90% får du i banken også fyller du ut skjemaet til husbanken og søker om det du trenger resten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Som folk alt har sagt, løysinga er å finne nokon som vil stå som sikkerheit på dei siste ti prosenta. I dei fleste tilfelle er det vel foreldre som er aktuelle, dei har jo sjeldan topplånt hus. Merk at det på ingen måte vil seie at det er foreldra dine (for å bruke det dømet) som har lånet, det er det du som har. Om du ikkje klarar å tene lånet, vil det skje som vanlegvis skjer, at leiligheita di blir solgt for å dekkje lånet. Det er kun dersom det skulle vise seg at verdien på eigedomen har falt, og salet ikkje dekkjer restlånet, at det har noko å seie at dei står som sikkerheit.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi fikk 100% i Fokus med kausjonist for ca ett år siden. :) Du har nok ikke sjangs hvis du ikke ha sikkerhet i noe.

Jeg har sagt to ganger nå at http://www.husbanken.no/ gir toppfinansiering utover hva du får fra banken. De gir det til førstehjemslån og man søker kommunen da om de % man trenger. Det gjør de for at folk skal få etablert seg på boligmarkedet, kravene er at man lager en økonomisk plan over at de skal klare å betjene alt.

http://www.husbanken.no/lan/laan-skjemaer-og-brosjyrer/

der er info :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har lånt penger til å kjøpe egen bolig på rehabiliteringspenger (dengangen det var noe som het det, nå er det aap), så det er ingen umulighet å låne penger i banken selv om man ikke er i fast full stilling. Det er også avhengig av hvor man vil inn i boligmarkedet. Det er enklere på "Bøgda" enn i sentrum av byene.

Lokal bank, lokal eiendom, fornuftig økonomi i utgangspunktet er langt viktigere enn mye annet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...