Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Thia sin pels har begynt å bli mørkerød rundt øyne og snute, jeg har fått vite at det kommer av sopp pga områdene alltid er fuktig. Noen som har noen gode råd mot dette som fungerer?

Jeg har hørt at man skal bruke potetmel, men jeg har ikke prøvd. Jeg antar dere som driver med ustilling og har hvite hunder har full roen på akkurat dette?

Skrevet

Fungural sjampo (tror det var det den het). Kjøpes på apotek og er beregnet på mennesker, mener jeg, men jeg har fått den anbefalt av veterinær tidligere da jeg hadde en rotte for noen år siden, med sopp på ørene. Og sjampen funket den.

Skrevet

Fungural sjampo (tror det var det den het). Kjøpes på apotek og er beregnet på mennesker, mener jeg, men jeg har fått den anbefalt av veterinær tidligere da jeg hadde en rotte for noen år siden, med sopp på ørene. Og sjampen funket den.

det høres jo veldig greit ut, men vet du om noen har brukt det på hund?

Skrevet

Nei, det vet jeg faktisk ikke, dessverre. Men jeg vet om mennesker som har brukt den og gitt den god kritikk :P Verdt et forsøk kanskje ;)

Skrevet

Har lest litt om fungoral shampoen, den virker som den kan ha en grei effekt, men ulempen er at man ikke kan få det i øynene og shampoen må sitte i 3-4 minutter. Det kan bli en utfordring siden soppen er rundt øynene :hmm: , så er åpen for flere forslag :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...