Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg vil ha laptop


Symra&Pippin

Recommended Posts

Jeg har hittil hatt stasjonær pc, men nå vil jeg gå over til laptop. Vil selvfølgelig ha verdens raskeste og mest pålitelige maskin til en billig penge.

Vi snakker vel størrelse 15" her. Jeg spiller ikke tunge spill og driver ikke avansert bilderedigering, men vil for så vidt ha en maskin som kan være med på det meste. Driftsikkerhet er viktig.

Jeg lurer på hva sonettene vil anbefale?

Edit: Lola Pagola kjøpte en Asus N73S og er veldig fornøyd. Jeg fant ikke noe tilbud på den i farta. Men er dette en god deal?:

ASUS X53SV en særdeles kraftig modell, perfekt for de fleste bruksområder! Med Intel Core i7 prosessor, hele 8GB minne og GeForce GT540 skjermkort!

Førpris 7.490,-

Nå 5.990,-

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den høyrdest ganske grei ut, ja. Men kor stor harddisk? Det er vel gjerne viktigare enn prosessor og skjermkort om ein ikkje driv med speling. (eg kan fint lite om data altså, men eg veit kva EG ser etter om eg skal kjøpe :ahappy: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

640GB har den, så helt greit.

Husk at den er endel større enn det du tenkte på å kjøpe da Pippin&Symra, det er liksom ikke en pc man drar rundt på forelesninger og sånn med. Men som sagt, jeg har ikke angret et sekund.

Edit; trodde det var samme PC det var snakk om her, men den andre er jo ikke min. Høres bra ut den, og fin pris! :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lillebroren til den jeg nevnte over heter Asus x53e og koster to tusen mindre. Etter å ha snakket med en ansatt på Expert lurer jeg på om den i grunnen har det jeg trenger den også. Jeg er klar over at dette ikke er noen kanonlaptop, men så er vel ikke jeg noen kanonlaptopbruker heller. Hvad tycks?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
    • Nå er jo ambull godt kjent for å være en notorisk kattedreper. Ikke så oppdatert denne oppdretteren tydeligvis😬
    • Det er mye spam for tiden, vi jobber med å løse problemet. Ikke klikk på noen lenker, og rapportere gjerne. Moderator og admin sletter og sperrer fortløpende.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...