Gå til innhold
Hundesonen.no

Cenaturio Hundefor


Dog_man

Recommended Posts

Hei

Er det noen som har noen form for erfaring med cenaturio hundefor???

Info fra siden: www.Cenaturio.no

Cenaturio Valp

For den unge valpen

Et fullfôr til din unge hund. Inneholder alle nærings- og

tilvekstemnene som valpen trenger, og er beriket med en høy

dose vitaminer og mineraler.

Analyse:

Protein : 28%

Fett : 14 %

Vann : 10 %

Fibre : 2,5 %

Karbohydrater : 37 %

Råaske : 8,5 %

Kalsium : 1,5 %

Fosfor : 1,0 %

Natrium : 0,3 %

Magnesium : 0,2 %

--------------------------------------------------------------------------------

Produktblad Cenaturio Valp

post-10106-0-26680300-1312790618_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er andre som er flinkere til å lese innholdslister enn meg, men det du skal være opptatt av er hvor fettet og proteinen kommer fra? Er det i hovedsak animalske kilder? Det andre er karbohydrat, som hunder ikke har behov for (men som trengs for å lage tørrfôr). Mange mener korn ikke er bra (hvete, mais), jeg har selv slått meg på dette og forer uten hvete etter å ha erfart hvor mye bedre mage og fordøyelse hunden har da. Har ikke noe erfaring med dette fôret du spør om.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Egentlig er det deprimerende å lese innholdsfortegnelsen på hundefôr. Korn kommer før kjøtt på lista, det vil si at det altså er mer korn enn kjøtt i maten til en kjøtteter... :rolleyes2:

Burde vært motsatt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dvs at minst 14% protein og 10% fett kommer fra mais... Og dette skal være et HUNDEfôr?? Jeg tror nesten hønsemat har mer kjøttproteiner enn dette... Om du vil hundens beste, ligg LANGT unna dette fôret!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er med oppdrettere/hundeiere som med fôr, noen er gode og vil bare hundens beste, andre bryr seg bare om prisen..

Et godt fôr inneholder mest mulig protein og fett fra DYR, ikke fra planter! Valp/unghund bør ikke få mindre enn 18% fett, det er det som gir de energien til å leke, lære og vokse. Personlig mener at jeg at dess høyere protein og fett% dess bedre, og er det i tillegg med minst mulig korn er det hurramegrundt! Mais og hvete er de verste, da de begge inneholder høy andel fett og protein(som da "stjeler" fra kjøttandelen), ris er omtrent bare tomme kalorier. Bygg og havre er de "beste" korna.

Høyt innhold at korn gjør fôret veldig billig, da kjøtt er dyrt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Maisindustrien dominerer moderne matindustri fullstendig. Det er ikke mange produkter i en vanlig dagligvare som ikke inneholder mais på en eller annen måte, enten direkte eller indirekte (kjøttet vi selv spiser er alet opp på maisprodukter og andre raffinerte kornprodukter, inkludert svin og laks, som ikke burde spise dette i utgangspunktet). Dette er resultatet av industrien og vårt høykonsumsamfunn, der vi oftest bryr oss om pris heller enn kvalitet. Dokumentaren Food Inc. var en vekker for meg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nå har han hundegård da, men det er litt for lite for ham, så han får gå løs når vi har oversikt. Dit vi flytter om et år er det 4 mål tomt som vi planlegger å gjerde inn, det blir noe annet. Men dette synes jeg begynner blir tåpelig. Skal jeg fortelle hele livshistorien min mens vi holder på eller skrive en roman om livet og hunden min? Høres ut som mange her ville kjøpt den boken.
    • "Det gjelder ikke min hund" er dessverre en alt for vanlig unnskyldning. Helt til den dagen det gjør det. Gjerde inn tomta, problemet løst. Selv kunne jeg aldri tenkt meg å bo uten trygg inngjerding for hund rundt boligen.
    • Dette vet jeg og hadde det vært tilfelle så hadde det vært noe helt annet, men for å repetere: det som er greia her er at et familiemedlem som ikke altid er helt enkelt å forholde seg til slipper ut bikkja om morgenen - uten tilsyn - mens jeg og et annet familiemedlem har sagt ifra om akuratt dette her flere ganger, men det går inn ene øret og ut det andre.  Og bikkja jager ikke vilt, han går og snuser i veikanten fordi andre hunder har gått der, dette begynte han med seint i vinter, det var ikke noe problem før da.
    • Det er helt riktig, det er masse dyreliv som lider under at folk ikke har kontroll på hundene sine. Det gjelder om de er 5 eller 500 meter unna. Hvis hunden skal være ute uten tilsyn skal den være forsvarlig bundet eller inngjerdet, dette er spesifisert in hundeloven. Selvfølgelig går det "stort sett bra", og noen ganger går det veldig galt. Hvis du overhodet bryr deg om omgivelsene og hunden din så vil du følge loven også. Den er der av en grunn. Så lenge du ikke er der og ser hva som skjer kan hunden din skyldes for naboenes høns som dør, jaging av vilt eller bitt av folk, og krevet avlivet. Så lenge du ikke har kontroll på hunden din er det ditt ansvar.
    • Så hvis han ikke adlyder mer hvis han er 200+ meter unna så mener du at ifølge hundeloven så er jeg kriminell hvis han ikke er innendørs 24/7 eller lenket i bånd, selv utenfor båndtvang? Det hadde nesten vært litt morro å prøvd dette i retten, for nå har du kriminalisert store deler av norges hundeeiere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...