Gå til innhold
Hundesonen.no

Sykling


civga

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har tenkt og begynne å sykle med hundene, men her jeg bor fins det ikke grus- og sandveier nærheten, da må jeg sykler på asfalt. Men det er jo ikke godt for potene til hundene, da lurte jeg på om det er bedre for hundene å ha på Bark'n Boots Grip Tex skoene på hunden? Hva anbefales?

DGBhundesko.jpg

Skrevet

Jeg sykler faktisk bare langs asfalterte veier når jeg sykler med mine hunder. Jeg løser dette ved å lære dem å løpe på vegkanten (utenfor asfalten), eller i grøftekanten. Det har gått helt utmerket og jeg har aldri hatt verken slitasjeskader eller belastningsskader på mine hunder :).

Skrevet

Har hunden gode poter så trengs det ikke potesokker på asfalt. En grei tommelfingerregel er at en kun traver på asfalt. Her lar jeg mine trave etter asfaltveienveien, og der de kan holde veiskuldra av grus, eller grøfta, der får de løpe fort-fort :-)

Skrevet

Asfalt er som andre sier ikke noe problem om hunden har noenlunde gode poter.

Pan har ikke verdens beste poter, men han kan fint løpe en god del på asfalt.

Dog, mine får ikke lov til annet enn trav på asfalt.

Løping kan gjøres andre steder.

Skrevet

Jeg sykler mest på asfalterte veier jeg også når jeg er ute å sykler med hunden min, det har gått fint det :) Bare trav såklart, men han kan få løpe fort når vi kommer til gress/grus :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...