Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lager en liten samletråd for Canon og Penny jeg når jeg først er her inne. Kommer nok til å legge inn flere bilder etterhvert, jeg elsker å ta bilder!

Glemte legge inn rase: Chihuahua, langhåret!

Jeg har hundene mine til kos, de er kosehunder og turkamerater. Har deltatt på en utstilling med Penny, men tror rett og slett det ikke var noe for meg :hmm: Jeg ble superstresset hehe... Men vi får se, nå vet jeg hvertfall hva det går ut på, og vi trener med bordtrening fire ganger i uken, så kanskje en dag jeg finner mot til meg igjen! Videre trener vi litt agility i hagen, har satt opp bane for de der, og de elsker det!

Tenkte jeg skulle fortelle litt om hver hund og legge noen bilder under så alle kan se hvem de er :D

Canon:

Canon er en durasell! Han elsker å leke, herje og gjøre ting han vet han ikke får lov til . uskyldige ting. Han elsker å dra utover dorullen hvis ett av barna mine har glemt å lukke igjen døren til do. Han er tøff, frempå og selvsikker! Canon er også verdens største kosegris! Han elsker å kose, og ser han ett ullteppe, ja da kryper han så langt inni det som han kommer. Skittentøyshaugen på vaskerommet er yndlingsplassen hvis sakkosekken i stua er opptatt. Han er sjefen over Penny, og setter henne på plass hvis hun prøver å bjeffe når det ringer på døren :lol: Canon er min maskot: ingen Canon, ingen Tonje!

post-9774-0-35547400-1310593506_thumb.jp

post-9774-0-84967900-1310593524_thumb.jp

Penny:

Pennyliten er den forsiktige, litt: "unnskyld meg for at jeg forstyrrer, men kan jeg få komme å kose litt?" Sitter nedenfor sofaen og ser opp på meg med verdens største, mørkeste og vakreste øyne. Hun er min lille gullklump og fotfølger meg overalt! Hun er liten av str, men på ingen måte mindre hund av den grunn. Hun elsker alt fra lange turer til agilitytrening i hagen. Da er hun i sitt ess! Når Penny koser, kommer hun med små koselyder! Jeg innbiller meg noen ganger at Penny kan snakke, og kan hun ikke snakke så forstår hun hvertfall meg og hva jeg vil FØR jeg har sagt det. Jeg trenger bare å se på henne! Ingen Penny, ingen Tonje!

post-9774-0-72925700-1310593544_thumb.jp

post-9774-0-54813900-1310593568_thumb.jp

Sånn det var litt fra oss denne gang, avslutter med ett bilde av begge to. Ett bilde som jeg ELSKER:

post-9774-0-87015200-1310593628_thumb.jp

  • 1 month later...
Skrevet

Så fine de er! Jeg har selv en langhåret chihuahua, han heter Benny (8 mnd.).

Penny er så lik Benny (se bilde), han er like uskyldig og kosete! Det er helt utrolig hvordan

de kan kommunisere-når jeg leste det du skrev var det virkelig som om du snakket om min

Benny..

Jeg er ny her på hundesonen.no, og har nettopp flyttet tilbake til Oslo etter mange år, og

synes at det ville være kjempekoselig hvis Benny fant nye chihuahua-venner. Så hvis noen er interessert

i et chihuahua-møte, så er det bare å si ifra! ;)

Jeanette og Benny :)

post-10196-0-86473700-1314213450_thumb.j

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...