Gå til innhold
Hundesonen.no

Canon og Penny sin tråd


Tonje1
 Share

Recommended Posts

Lager en liten samletråd for Canon og Penny jeg når jeg først er her inne. Kommer nok til å legge inn flere bilder etterhvert, jeg elsker å ta bilder!

Glemte legge inn rase: Chihuahua, langhåret!

Jeg har hundene mine til kos, de er kosehunder og turkamerater. Har deltatt på en utstilling med Penny, men tror rett og slett det ikke var noe for meg :hmm: Jeg ble superstresset hehe... Men vi får se, nå vet jeg hvertfall hva det går ut på, og vi trener med bordtrening fire ganger i uken, så kanskje en dag jeg finner mot til meg igjen! Videre trener vi litt agility i hagen, har satt opp bane for de der, og de elsker det!

Tenkte jeg skulle fortelle litt om hver hund og legge noen bilder under så alle kan se hvem de er :D

Canon:

Canon er en durasell! Han elsker å leke, herje og gjøre ting han vet han ikke får lov til . uskyldige ting. Han elsker å dra utover dorullen hvis ett av barna mine har glemt å lukke igjen døren til do. Han er tøff, frempå og selvsikker! Canon er også verdens største kosegris! Han elsker å kose, og ser han ett ullteppe, ja da kryper han så langt inni det som han kommer. Skittentøyshaugen på vaskerommet er yndlingsplassen hvis sakkosekken i stua er opptatt. Han er sjefen over Penny, og setter henne på plass hvis hun prøver å bjeffe når det ringer på døren :lol: Canon er min maskot: ingen Canon, ingen Tonje!

post-9774-0-35547400-1310593506_thumb.jp

post-9774-0-84967900-1310593524_thumb.jp

Penny:

Pennyliten er den forsiktige, litt: "unnskyld meg for at jeg forstyrrer, men kan jeg få komme å kose litt?" Sitter nedenfor sofaen og ser opp på meg med verdens største, mørkeste og vakreste øyne. Hun er min lille gullklump og fotfølger meg overalt! Hun er liten av str, men på ingen måte mindre hund av den grunn. Hun elsker alt fra lange turer til agilitytrening i hagen. Da er hun i sitt ess! Når Penny koser, kommer hun med små koselyder! Jeg innbiller meg noen ganger at Penny kan snakke, og kan hun ikke snakke så forstår hun hvertfall meg og hva jeg vil FØR jeg har sagt det. Jeg trenger bare å se på henne! Ingen Penny, ingen Tonje!

post-9774-0-72925700-1310593544_thumb.jp

post-9774-0-54813900-1310593568_thumb.jp

Sånn det var litt fra oss denne gang, avslutter med ett bilde av begge to. Ett bilde som jeg ELSKER:

post-9774-0-87015200-1310593628_thumb.jp

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Så fine de er! Jeg har selv en langhåret chihuahua, han heter Benny (8 mnd.).

Penny er så lik Benny (se bilde), han er like uskyldig og kosete! Det er helt utrolig hvordan

de kan kommunisere-når jeg leste det du skrev var det virkelig som om du snakket om min

Benny..

Jeg er ny her på hundesonen.no, og har nettopp flyttet tilbake til Oslo etter mange år, og

synes at det ville være kjempekoselig hvis Benny fant nye chihuahua-venner. Så hvis noen er interessert

i et chihuahua-møte, så er det bare å si ifra! ;)

Jeanette og Benny :)

post-10196-0-86473700-1314213450_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...