Gå til innhold
Hundesonen.no

Canon og Penny sin tråd


Tonje1
 Share

Recommended Posts

Lager en liten samletråd for Canon og Penny jeg når jeg først er her inne. Kommer nok til å legge inn flere bilder etterhvert, jeg elsker å ta bilder!

Glemte legge inn rase: Chihuahua, langhåret!

Jeg har hundene mine til kos, de er kosehunder og turkamerater. Har deltatt på en utstilling med Penny, men tror rett og slett det ikke var noe for meg :hmm: Jeg ble superstresset hehe... Men vi får se, nå vet jeg hvertfall hva det går ut på, og vi trener med bordtrening fire ganger i uken, så kanskje en dag jeg finner mot til meg igjen! Videre trener vi litt agility i hagen, har satt opp bane for de der, og de elsker det!

Tenkte jeg skulle fortelle litt om hver hund og legge noen bilder under så alle kan se hvem de er :D

Canon:

Canon er en durasell! Han elsker å leke, herje og gjøre ting han vet han ikke får lov til . uskyldige ting. Han elsker å dra utover dorullen hvis ett av barna mine har glemt å lukke igjen døren til do. Han er tøff, frempå og selvsikker! Canon er også verdens største kosegris! Han elsker å kose, og ser han ett ullteppe, ja da kryper han så langt inni det som han kommer. Skittentøyshaugen på vaskerommet er yndlingsplassen hvis sakkosekken i stua er opptatt. Han er sjefen over Penny, og setter henne på plass hvis hun prøver å bjeffe når det ringer på døren :lol: Canon er min maskot: ingen Canon, ingen Tonje!

post-9774-0-35547400-1310593506_thumb.jp

post-9774-0-84967900-1310593524_thumb.jp

Penny:

Pennyliten er den forsiktige, litt: "unnskyld meg for at jeg forstyrrer, men kan jeg få komme å kose litt?" Sitter nedenfor sofaen og ser opp på meg med verdens største, mørkeste og vakreste øyne. Hun er min lille gullklump og fotfølger meg overalt! Hun er liten av str, men på ingen måte mindre hund av den grunn. Hun elsker alt fra lange turer til agilitytrening i hagen. Da er hun i sitt ess! Når Penny koser, kommer hun med små koselyder! Jeg innbiller meg noen ganger at Penny kan snakke, og kan hun ikke snakke så forstår hun hvertfall meg og hva jeg vil FØR jeg har sagt det. Jeg trenger bare å se på henne! Ingen Penny, ingen Tonje!

post-9774-0-72925700-1310593544_thumb.jp

post-9774-0-54813900-1310593568_thumb.jp

Sånn det var litt fra oss denne gang, avslutter med ett bilde av begge to. Ett bilde som jeg ELSKER:

post-9774-0-87015200-1310593628_thumb.jp

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Så fine de er! Jeg har selv en langhåret chihuahua, han heter Benny (8 mnd.).

Penny er så lik Benny (se bilde), han er like uskyldig og kosete! Det er helt utrolig hvordan

de kan kommunisere-når jeg leste det du skrev var det virkelig som om du snakket om min

Benny..

Jeg er ny her på hundesonen.no, og har nettopp flyttet tilbake til Oslo etter mange år, og

synes at det ville være kjempekoselig hvis Benny fant nye chihuahua-venner. Så hvis noen er interessert

i et chihuahua-møte, så er det bare å si ifra! ;)

Jeanette og Benny :)

post-10196-0-86473700-1314213450_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...