Gå til innhold
Hundesonen.no

Omsorgssvikt på sitt værste ... igjen


ida

Recommended Posts

Noen som har sett videoen som kan forklare hva den handler om? Jeg har sett mye jeg ikke vil se i sånne videoer,blir helt kvalm og tenker på det resten av kvelden. Så jeg tar ikke sjangsen på å se,men vil gjerne høre hva det gjelder? Sååå.. anyone? :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som har sett videoen som kan forklare hva den handler om? Jeg har sett mye jeg ikke vil se i sånne videoer,blir helt kvalm og tenker på det resten av kvelden. Så jeg tar ikke sjangsen på å se,men vil gjerne høre hva det gjelder? Sååå.. anyone? :whistle:

Det er ikke film, men bildeserie. Det er en utmagret Leonberger, en Leonberger som ser ok ut, en utmagret hest, et pent hodebilde av en Berner som jeg antar er Daisy som eieren fant i en plastpose, død. Det har vært snakket masse om Daisy i det siste. Saken er anmeldt, men ingen ting skjer. desverre ...

Det kan være jeg har oversett en film, men jeg ser bare en bildeserie. Første bilde du ser stort er en utmagret Leonberger.

Dette er omtrent som bildene fra hjemme hos Aud.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ikke film, men bildeserie. Det er en utmagret Leonberger, en Leonberger som ser ok ut, en utmagret hest, et pent hodebilde av en Berner som jeg antar er Daisy som eieren fant i en plastpose, død. Det har vært snakket masse om Daisy i det siste. Saken er anmeldt, men ingen ting skjer. desverre ...

Det kan være jeg har oversett en film, men jeg ser bare en bildeserie. Første bilde du ser stort er en utmagret Leonberger.

Dette er omtrent som bildene fra hjemme hos Aud.

Hvis du blar helt ned til kommentarene, er det en der som har lagt ut en link til video. Jeg har ikke sett den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må se dårlig, for ser hverken kommentarer eller link til film jeg ...

Edit: Fant

Edit igjen: Nei, ser ingen kommentarer eller link til film.

Edit enda en gang: Det er jo billedserie. Ikke film. Og billedserien inneholder de bilder jeg har beskrevet ovenfor. "På videoen kan man se stillbilder av dyrene i 2009, og så 2010. Forvandlingen er ekstrem."

Altså: velfødd Leonberger, utmagret leonberger, pen berner, død berner, fin hest og utmagret hest.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Videoen er slettet fordi de viste huset til eieren. Eieren er fratatt all rett til å ha dyr, men hva hjelper det når eieren bare kan registrere dyr på datteren?

Varmblodsen dere ser i filmen var i sin tid en ganske god traver. Den røde er det min stalleier som har eid. Han får ikke lov til å hente hente hesten fordi Mattilsynet mener det ikke finnes gode nok bevis. Heldigvis er det en verinær som nå holder et godt øye med dyrene og samler bevis. Bare det blir gjort noe FØR det er for sent!

Folk nekter å selge mat til vedkommene som har dyrene. Innen travmiljøet er hun meget godt kjent og ikke særlig godt likt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...