Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til hvor kjøpe ny mobil


Renate A

Recommended Posts

Uff, min gode gamle Ericsson begynner å si takk for seg og jeg må nok kjøpe meg en ny mobil :icon_cry::bye:

Den jeg har nå er som sagt gammel og den fikk jeg med en "pakke" hvor jeg fornyet abonnemang (vanskelig ord..), så jeg har ikke kjøpt ny mobil på kanskje 10år (ja, har vært heldig og hatt mobilene mine lenge).

Så har dere noen tips til hvor jeg kjøper ny mobil (uten sånn lås) på nettet?

Og har dere tips til hvordan mobil som er ok?

Jeg bor på "landet" med litt dårlig nett her og der, så det bør ikke være en "by" mobil som har dårlige "antenner" (herregud for en setning), også bør den ikke være diger, den skal være med på MANGE turer med hunden og da er det ok å ikke føle å ha en murstein i lommen :D

Kjempe takknemlig for masse tips :thumbs::flowers:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

http://www.kelkoo.no/c-100020213-mobil-uten-abonnement.html her kan du huke av for merker du ønsker, hva slags mobiltype, og hva den skal kunne. Så kan du sortere etter pris/popularitet etc :-)

cdon.no har faktisk ganske bra priser på mobiltelefoner, man finner dem ofte billigst der.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Styr unna SE Vivaz i hvertfall. Nå er vel det store spørsmålet om man vil ha en smart-telefon eller ikke. Med mindre du ønsker at telefonen din skal være leketøy, 7. sans og god til å surfe på nett med, så trenger du ikke smart-telefon. Skal du ha det, bør du belage deg på å ha en pakke med mye internettbruk, for ellers blir det dyrt. Touchskjerm eller vanlige taster er smakssak.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...