Gå til innhold
Hundesonen.no

Emrick :o)


Timian

Recommended Posts

Hjelpes...så lite tid man får til alt mulig når man har valp i huset ;)

Men nå har jeg endelig fått laget meg en bruker på photobucket og lagt inn bilder.

Får smake litt på et tyggebein på kjøreturen hjem :)

Emricksfrstekjretur019.jpg

Emricksfrstekjretur063.jpg

Emricksfrstekjretur064.jpg

Emricksfrstekjretur066.jpg

Emricksfrstekjretur067.jpg

Foreløpig går ting supert!

Nå føler han seg allerede mye mer hjemme her og legger seg på gulvet for å sove i stedet for å gå rundt å pipe etter mamma og søsken.

I går sovnet han vel allerede rundt 9 på sofaen (så da ble det sofasoving på meg også), og våknet ikke før 07.30 i dag tidlig. Trodde ikke de klarte å holde seg så lenge, men han gjør en super jobb :wub:

Ellers er vi mest hjemme slik at han får roet seg og blitt hjemmevant her, men litt miljøtrening har vi da hatt. Klarer ikke å bare la ham være hjemme når han er så vakker :heart:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når jeg så bildet av katta på benken og valpen nedenfor, tenkte jeg "Den skal tidlig krøkes, om god krok skal bli..." :lol:

Utrolig søt og artig liten skrue, den valpen der :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
    • Takk, er veldig trist men vi fikk over 12 år sammen så litt trøst i de gode dagene.
    • Kondolerer❤️💔 Er vondt å miste sin beste venn🌸
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...