Gå til innhold
Hundesonen.no

Notodden 26.Juni


Kaja

Recommended Posts

Skrevet

I dag var det valpeshow på Notodden!

Tesh fikk en finfin kritikk:

Edel helhet, vakkert hode. Skvært snuteparti. Vakker hals og overlinje. Nydelig profil. Velproposjonert for alder, korrekt lend, velvinklet. Beveger seg med elegante steg. Trivelig temperament, velvist.

Dommer: Anne Cathrine Unelsrød

Tesh ble BIR (i konk. med seg selv).

Deretter BIG

og ikke minst BIS2 :D

:wub:

Skrevet

Arla fikk en kjempe flott kritikk som følger:

5 mnd gammel femenin tispe.Velskåret hode og godt markert stopp.Velansatt og båret ører.Meget god hals og overlinje.Korrekte poter.Beveger seg meget bra fra alle sider.Rasetypsik bevegelser og trivlig temp.Velvist :-)

Arla blei Bir i konkuranse med seg selv og Big3 :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...