Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

2306.jpg

Vi var på skogstur i går formiddag og uten at jeg så det stakk Domi snuta si borti en hoggorm. Han ble blitt på snuta. Hans umiddelbare reaksjon på det var å bjeffe og stampe hoggormen, da ble han bitt i frambeinet. Alt dette gikk utrolig fort, jeg fikk han bort fra ormen og tenkte da ikke på noe annet enn få han til veterinær. Vi hadde gått en time ut i skogen og veien til bilen var lang.

Han kollapset ved bilen og lå og skalv på vei til veterinæren. Han lå og ble behandlet i hele går, men på kvelden sovnet han inn. Jeg føler ikke det helt har gått opp for meg enda og det er utrolig vanskelig å skrive om.

Domi ble bare 2,5 år. I hans korte liv fikk han opprykk til klasse 2 i lydighet og ble også klubbmester i lydighet i 2010. Domi har også vært en kompis for Tassen i halve livet til Tassen.

Jeg merker nå hvor mye liv Domi laget her hjemme, det er stille her... altfor stille. Ingen er så overlykkelig bare for at du tok på han som Domi. Og det store uskyldige ansiktet hans med de mørkeste øynene... han var bare god han.

Hvil i fred Domi-lille

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...