Gå til innhold
Hundesonen.no

Videoer av treningsøktene


bellaa

Recommended Posts

Skrevet

Jeg prøver så godt jeg kan å filme både konkurranser og treninger for å se hva jeg kan gjøre bedre og ikke minst se fremgangen fra forrige gang. Samtidig kan det også være greit for andre å se til tips og råd.

Etterhvert har det blitt en del videoer så jeg har samlet en del på youtube-kanalen min for dere som ønsker å ta en titt.

Der vil du finne videoer av blant annet:

- agility stevner

- runderingskurs

- apporttrening med klikkermetoden

- hoppeteknikkurs

- morsomme triks både med 1 og 2 hunder

- muskeløvelser for hunder

+++++

Dersom noen andre har videoer av hunden deres på youtube vil jeg gjerne se :)

Skrevet

Ligger noen få filmer ute på Vimeo under brukernavnet Superbikkja (og på superbikkja.com). Er ikke så mange der ennå, men regner med at det kommer massemasse i løpet av sommeren (kjøpte kameraet nå i vinter). :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...