Gå til innhold
Hundesonen.no

oppblåst mage/buk


Recommended Posts

Skrevet

Heisann igjen !

Min lille Charlie har blitt syk, slitt med diare og oppkast i det siste.

Vi tok ham med til vetrinær, der ble han lagt med drypp i en time og han skal legges i drypp imorgen(13.05.11). Da han kom hjem fikk han bløtfor som dyrlegen anbefalte at vi skulle gi ham, etter ett par timer så ble magen skikkelig oppblåst?

Jeg blir livredd når jeg ser en slik oppblåsning på en Chihuahua, kan det være bløtforet?

Han virker helt flott i form, løper og leker, logrer og smiler. Men er det smerte under smilet? Han har spist en skål tørrfor og en halv boks bløtfor.. kan det være dette?

Å kjære vene vær så snill og si at det er foret!

Han er min lille baby! Håper han blir frisk, jeg er så redd akkurat nå :icon_cry:

Setter pris på alle svar, vi får svar imorgen forhåpentligvis, men vært flott om noen kunnet roet meg ned like før vi legger oss ! Selvom det virker lite sannsynlig, Jeg holder av en knapp på at det går bra...håper håper !

Skrevet

Han har spist en skål tørrfor og en halv boks bløtfor.. kan det være dette?

Siden han er en chihuahua, så MÅ jo bare den mengden mat synes godt utenpå magen? :) En halv boks spiser ikke min sheltie valp en gang, så det er mye på en chihuahua, når det attpåtil var tørrfôr med der også.

Så lenge valpen (?) din virker kvikk og rask, oppfører seg som normalt med lek osv, så tror jeg du kan ta det hele med ro.

Hvor gammel er den, forresten?

Skrevet

Vil vel nesten heller tro at det er tørrfóret som har svellet imagen, og om han i tillegg har fått mye bløtfór så syntes det nok ekstra godt.

Har vet. bedt deg gi hunden tørrfór? Og hvilket bløtfór gir du? (kan det være Hills I/D?)

Skrevet

Han er litt oppblåst idag også, men han er helt normal i form og leker godt !

Han fikk både bløtfor og tørrfor av vet. igår, det var i/d på begge forene,

så da er det nok maten som gjør han oppblåst da?

Han har aldri fått bløtfor før, så litt uvanlig mat kanskje?

Han er ikke valp, han er 1 og ett halvt år, korthåret rådyr hode :D

Han spiser nå også, tisset og bæsjet helt normalt idag, bæsjen var litt gul da?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...