Gå til innhold
Hundesonen.no

oppblåst mage/buk


Recommended Posts

Heisann igjen !

Min lille Charlie har blitt syk, slitt med diare og oppkast i det siste.

Vi tok ham med til vetrinær, der ble han lagt med drypp i en time og han skal legges i drypp imorgen(13.05.11). Da han kom hjem fikk han bløtfor som dyrlegen anbefalte at vi skulle gi ham, etter ett par timer så ble magen skikkelig oppblåst?

Jeg blir livredd når jeg ser en slik oppblåsning på en Chihuahua, kan det være bløtforet?

Han virker helt flott i form, løper og leker, logrer og smiler. Men er det smerte under smilet? Han har spist en skål tørrfor og en halv boks bløtfor.. kan det være dette?

Å kjære vene vær så snill og si at det er foret!

Han er min lille baby! Håper han blir frisk, jeg er så redd akkurat nå :icon_cry:

Setter pris på alle svar, vi får svar imorgen forhåpentligvis, men vært flott om noen kunnet roet meg ned like før vi legger oss ! Selvom det virker lite sannsynlig, Jeg holder av en knapp på at det går bra...håper håper !

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han har spist en skål tørrfor og en halv boks bløtfor.. kan det være dette?

Siden han er en chihuahua, så MÅ jo bare den mengden mat synes godt utenpå magen? :) En halv boks spiser ikke min sheltie valp en gang, så det er mye på en chihuahua, når det attpåtil var tørrfôr med der også.

Så lenge valpen (?) din virker kvikk og rask, oppfører seg som normalt med lek osv, så tror jeg du kan ta det hele med ro.

Hvor gammel er den, forresten?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vil vel nesten heller tro at det er tørrfóret som har svellet imagen, og om han i tillegg har fått mye bløtfór så syntes det nok ekstra godt.

Har vet. bedt deg gi hunden tørrfór? Og hvilket bløtfór gir du? (kan det være Hills I/D?)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han er litt oppblåst idag også, men han er helt normal i form og leker godt !

Han fikk både bløtfor og tørrfor av vet. igår, det var i/d på begge forene,

så da er det nok maten som gjør han oppblåst da?

Han har aldri fått bløtfor før, så litt uvanlig mat kanskje?

Han er ikke valp, han er 1 og ett halvt år, korthåret rådyr hode :D

Han spiser nå også, tisset og bæsjet helt normalt idag, bæsjen var litt gul da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Bilder fra tur på Hemnessjøen.
    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...