Gå til innhold
Hundesonen.no

oppblåst mage/buk


Recommended Posts

Skrevet

Heisann igjen !

Min lille Charlie har blitt syk, slitt med diare og oppkast i det siste.

Vi tok ham med til vetrinær, der ble han lagt med drypp i en time og han skal legges i drypp imorgen(13.05.11). Da han kom hjem fikk han bløtfor som dyrlegen anbefalte at vi skulle gi ham, etter ett par timer så ble magen skikkelig oppblåst?

Jeg blir livredd når jeg ser en slik oppblåsning på en Chihuahua, kan det være bløtforet?

Han virker helt flott i form, løper og leker, logrer og smiler. Men er det smerte under smilet? Han har spist en skål tørrfor og en halv boks bløtfor.. kan det være dette?

Å kjære vene vær så snill og si at det er foret!

Han er min lille baby! Håper han blir frisk, jeg er så redd akkurat nå :icon_cry:

Setter pris på alle svar, vi får svar imorgen forhåpentligvis, men vært flott om noen kunnet roet meg ned like før vi legger oss ! Selvom det virker lite sannsynlig, Jeg holder av en knapp på at det går bra...håper håper !

Skrevet

Han har spist en skål tørrfor og en halv boks bløtfor.. kan det være dette?

Siden han er en chihuahua, så MÅ jo bare den mengden mat synes godt utenpå magen? :) En halv boks spiser ikke min sheltie valp en gang, så det er mye på en chihuahua, når det attpåtil var tørrfôr med der også.

Så lenge valpen (?) din virker kvikk og rask, oppfører seg som normalt med lek osv, så tror jeg du kan ta det hele med ro.

Hvor gammel er den, forresten?

Skrevet

Vil vel nesten heller tro at det er tørrfóret som har svellet imagen, og om han i tillegg har fått mye bløtfór så syntes det nok ekstra godt.

Har vet. bedt deg gi hunden tørrfór? Og hvilket bløtfór gir du? (kan det være Hills I/D?)

Skrevet

Han er litt oppblåst idag også, men han er helt normal i form og leker godt !

Han fikk både bløtfor og tørrfor av vet. igår, det var i/d på begge forene,

så da er det nok maten som gjør han oppblåst da?

Han har aldri fått bløtfor før, så litt uvanlig mat kanskje?

Han er ikke valp, han er 1 og ett halvt år, korthåret rådyr hode :D

Han spiser nå også, tisset og bæsjet helt normalt idag, bæsjen var litt gul da?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...