Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp til å finne mellompuddeloppdretter?


vannmann

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg kikket her på canis, norsk puddelklubb og googlet etter oppdretterlister, men synes det er veldig uoversiktelig og vanskelig å finne frem.

Å mange av sidene jeg går inn på er gamle, uoppdatert eller eksisterer ikke, SÅ PLEACE soniser hjelp meg... HVIS du vet om noen pleace send meg link til hjemmeside, navn på kennel eller noe!

Jeg leter forsovid etter mellompuddel oppdretter til min mor, altså ikke til meg selv da jeg har huset fult av firbente!

På forhånd takk :whistle:

Skrevet

Puddel har jeg ikke greie på, men vet om en,kennel avrina

Tusen takk, den har jeg ikke funnet midt oppi jungelen.

Kennel Montmorenja skal ha mellompuddelkull til sommeren :)

Tusen tusen takk, enda en jeg ikke hadde funnet!

Kennel Bazaar/Anne Myrbraaten i Ski er et godt navn. :) Hun er også veldig behjelpelig og er ei myndig dame. :ahappy:

Wow enda et nytt navn jeg ikke hadde funnet, jeg tror jammen meg jeg skal skrive til norsk puddelklubb å anmode bedre oppdateringer på deres oppdrettersider.

Det er ei suppe uten like, masse hjemmesider som ikke eksisterer, hjemmesider som er halvferdig eller mangler masse info (hvem, hva, hvor, mail, ol)

Guest Stella
Skrevet

Jeg vil anbefale deg å bli medlem på puddelpraten, forum for puddel. (puddelpraten.com) Der kan de sikkert hjelpe deg bedre.

Av ovennevnte oppdrettere vil jeg anbefale Montmorenja. Dyktig oppdretter som har helse og gemytt som fokus. Hun har hvit.

Jeg vil ikke anbefale Avrina. Om noen lurer på hvorfor send en pm.

Skrevet

Uten å blande meg inn i noe, så er Avrinas mellompuddel-tispe kullsøster til Montmorenjas mellompuddel-tispe. Montmorenjas mellompuddel-tispe kjenner jeg godt, hun var her på ferie i fjor sommer, hun er bare kjempefin :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...