Gå til innhold
Hundesonen.no

Førde brukshundklubb


Sasha&Kiara

Recommended Posts

Skrevet

Hihi mye resultater men vet desverre ikkje helt kva som kan være relevant her :) Men veldig mykje betre atmosfære i hallen i år! Større ringer og bare vellstand!

Skrevet

Sasha fikk flat rød, noe som i seg selv er imponerendes med tanke på at hun fortsatt ikke har pels :lol:

Kiara ble 4BTK valp, noe som var litt uforståelig med tanke på at dommeren måtte komme og kline med hun 2 ganger når hun hadde plassert oss, og skrøyt hun sååååå oppi skyene og fortalte alle hvor fantastisk nydelig hun var :blink:

MEN igjen, jeg tippr vel det kom av at hunden ikke gikk :innocent: Hun gravde snuta i gulvet og ferdig med det egentlig :rolleyes2: Jaja :ahappy:

Skrevet

Sasha fikk flat rød, noe som i seg selv er imponerendes med tanke på at hun fortsatt ikke har pels :lol:

Kiara ble 4BTK valp, noe som var litt uforståelig med tanke på at dommeren måtte komme og kline med hun 2 ganger når hun hadde plassert oss, og skrøyt hun sååååå oppi skyene og fortalte alle hvor fantastisk nydelig hun var :blink:

MEN igjen, jeg tippr vel det kom av at hunden ikke gikk :innocent: Hun gravde snuta i gulvet og ferdig med det egentlig :rolleyes2: Jaja :ahappy:

Hun var litt ned i bakken ja :/ satt på sida der og såg på dere. Men veeeeeeeeeeldig pen da :wub:

Skrevet

Det ble ingenting på Shibavalpen jeg stilte, hun ville ikke vise tennene. Men dommeren likte henne veldig godt og syntes det var synd at hun nektet.

Skrevet

Hun var litt ned i bakken ja :/ satt på sida der og såg på dere. Men veeeeeeeeeeldig pen da :wub:

:lol: Nesten så jeg lurte på om hu hadde missforstått hele greiene og trodde det var spor vi hadde begynt med :blink: Hehe men men, kommer seg vel :aww:

Takk, syns jo hun e veldig skjønn, dog litt irriterendes til tider :wub::innocent:

Only Blondie hadde dere han svenske? Som delte ut mer KIP og gult enn noe annet nesten :blink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...