Gå til innhold
Hundesonen.no

Spørsmål fra forvirret sverigeutstiller...


*Marianne*

Recommended Posts

Skrevet

Hei, o' store utstillingsspesialister

Linux skal ut i verden og prøve seg på utstilling i Sverige i sommer. Han er NO UCH. Hvilken klasse skal jeg da melde han på i? Når vi liksom er ute etter det svenske certet... MÅ han meldes på i åpen klasse, eller KAN han meldes på i enten åpen eller champion, eller hvaaa? (og hva er lurt isåfall?) Jeg fikk ikke så mye hjelp av de svenske utstillingsreglene, og oppdretter var litt usikker på grunn av nye regler eller noe sånt...

På forhånd takk for hjelp...

Skrevet

Nå er jeg ikke så godt inne i de svenske reglene, men jeg vil tro at du skal melde ham på i Championklasse?

Fra de svenske utstillingsreglene:

35. Championklass 15– månader

(chkl)

Denna klass är öppen för hund som tilldelats

internationellt, svenskt eller annat av SKK

godkänt nationellt utställningschampionat

och som den dag den ställs ut uppnått 15

månaders ålder.

Hund som tilldelats svenskt utställningschampionat

Skrevet

Men man får vel ikke cert om man stiller i championklassen i Sverige? Eller er det nye regler på det?

Jeg skal stille en Norsk champion i Sverige i sommer, så er også litt nysgjerrig på det der. :)

Kan man få cert fra championklassen så ville jeg også meldt på der!

Skrevet

Ja, det er liksom det som er greia, jeg var litt usikker på det om jeg kan få certet i championklassen, men jeg har jo sett utenlandske championer stille i championklasse i norge og få cert... Men når jeg er i påmeldingen nå kan jeg velge "hunden ska erövra ytterligare ett certifikat för att erhålla utställningschampionat" selv om jeg velger championklasse... Så da får det bli championklasse da. Han er jo champion...:)

Skrevet

Jo, det er nye regler i hele Norden, og nå får man cert fra championklasse også i Sverige og Danmark. I Norge og Finland var det sånn fra før.

Da ble det championklasse:) Så får vi se hvordan det går...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...