Gå til innhold
Hundesonen.no

Spørsmål fra forvirret sverigeutstiller...


*Marianne*

Recommended Posts

Skrevet

Hei, o' store utstillingsspesialister

Linux skal ut i verden og prøve seg på utstilling i Sverige i sommer. Han er NO UCH. Hvilken klasse skal jeg da melde han på i? Når vi liksom er ute etter det svenske certet... MÅ han meldes på i åpen klasse, eller KAN han meldes på i enten åpen eller champion, eller hvaaa? (og hva er lurt isåfall?) Jeg fikk ikke så mye hjelp av de svenske utstillingsreglene, og oppdretter var litt usikker på grunn av nye regler eller noe sånt...

På forhånd takk for hjelp...

Skrevet

Nå er jeg ikke så godt inne i de svenske reglene, men jeg vil tro at du skal melde ham på i Championklasse?

Fra de svenske utstillingsreglene:

35. Championklass 15– månader

(chkl)

Denna klass är öppen för hund som tilldelats

internationellt, svenskt eller annat av SKK

godkänt nationellt utställningschampionat

och som den dag den ställs ut uppnått 15

månaders ålder.

Hund som tilldelats svenskt utställningschampionat

Skrevet

Men man får vel ikke cert om man stiller i championklassen i Sverige? Eller er det nye regler på det?

Jeg skal stille en Norsk champion i Sverige i sommer, så er også litt nysgjerrig på det der. :)

Kan man få cert fra championklassen så ville jeg også meldt på der!

Skrevet

Ja, det er liksom det som er greia, jeg var litt usikker på det om jeg kan få certet i championklassen, men jeg har jo sett utenlandske championer stille i championklasse i norge og få cert... Men når jeg er i påmeldingen nå kan jeg velge "hunden ska erövra ytterligare ett certifikat för att erhålla utställningschampionat" selv om jeg velger championklasse... Så da får det bli championklasse da. Han er jo champion...:)

Skrevet

Jo, det er nye regler i hele Norden, og nå får man cert fra championklasse også i Sverige og Danmark. I Norge og Finland var det sånn fra før.

Da ble det championklasse:) Så får vi se hvordan det går...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...