Gå til innhold
Hundesonen.no

The New Beginning, årets første Weight Pull konkurranse


Alex

Recommended Posts

Skrevet

indexbanner.jpg

Norwegian Weight Pull Club Buskerud inviterer herved til The New Beginning, en EWPL sanksjonert Weightpull konkurranse lørdag 21/5-11.

Konkurranse dato: 21.05.11

Sted: NWPC sin bane i Vestfossen, adressen er Sundhaugveien 116, 3320 Vestfossen.

Klikk her for kart>>

GPS koordinater: N 59° 42.087', E 9° 50.736'

Konkurranseinfo:

Underlag: Dirt/Wheel/Ute med tak

Hoveddommer: Alexander Aulisether

Veterinær: Laila Solvang

Konkurransestart: kl 12:00

Innveiing: kl 10:00-11:00

Veterinærsjekk: kl 10:00-11:15

Hundeførermøte: kl 11:40

Startrekkefølge: Lettest til tyngst

Du er hjertelig velkommen til å melde deg på her: [email protected]

Påmelding skal inneholde:

HUNDENS NAVN:

HANDLERNS NAVN:

HUNDENS RASE:

HUNDENS FØDSELSDATO:

SANNSYNLIG KONKURRANSE VEKT:

LOKALGRUPPE/KLUBB:

Startavgift: Kr.250 for medlemmer av NWPC eller annen EWPL tilsluttet klubb. Alle andre Kr.300.

Ved påmelding på plassen tilkommer Kr.150.

Når vi mottar din påmelding vil du få et svar med betalingsinfo. Seneste påmelding per epost er 16.05.2011.

Påmeldingavgiften innbetales til kontonummer 2220.20.86563, og skal være på NWPC sin konto senest 17.05.2011*

Merk betalingen med konkurransens og din(e) hunders navn.

*(Deltagere fra andre land kan betale på stedet).

NB! Husk vaksinasjonskort, uten dette ingen deltagelse!

Mat og drikke selges på plassen.

VIKTIG INFO!

Følgende raser og blandinger derav er ulovlig å føre med seg til Norge:

- American Pit Bull Terrier

- American Staffordshire Terrier

- Dogo Argentino

- Fila Braziliero

- Czechoslovakian Wolfdog

- Tosa Inu

Hunder og katter som kommer fra Sverige må behandles mot bendelorm.

Les mer på mattilsynet sine sider her >>

Sponsorer:

kbdyreklinikklogo.jpg

NorwegianPolar.jpg

hardcoreharness.jpg

Overnatting:

Sanden hotell http://www.sandenhotell.no/

Hokksund Camping http://www.hokksund-camping.no/

Langebru Gjestegård tlf 004732754700

Kongsberg vandrerhjem http://www.kongsberg-vandrerhjem.no/

Kontaktperson:

For øvrig informasjon kontakt Alexander Andresen:.

Tlf: +47 957 07 712

Epost: [email protected]

Håper vi ses i Vestfossen 21 mai! :)

Beste hilsen,

NWPC avd Buskerud.

www.norwegianwpclub.com

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Takk til både deltakere og tilskuere for gode prestasjoner og god stemning på Sundet i går. Og en spesiell stor takk til alle i team-raf og vår fantastiske veterinær Laila Solvang (Kongsberg Dyreklinikk) som gjorde denne wp-dagen mulig.

Resultater, bilder og film vil bli langt ut på NWPC sitt forum og fb-side.

Det var også veldig moro å endelig få deltagelse i fra trekkhund-miljøet. Så jeg vil også gratulere Kennel Snowcutter med en imponerende innsats for å være deres første gang på en wp-bane. :D

5745939759_ea2c9c248f_z.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...