Gå til innhold
Hundesonen.no

Skade på øyet (?)


Recommended Posts

Skrevet

Igår kveld var vi ute og lekte bak huset. Som vi gjør hver eneste kveld. Sånn siste raptus før de skal legge seg :lol:

Jeg ser hundene løper bort mot bak huset til naboen.

Yngste piper og kommer traskende tilbake igjen.

Eldste kom da på kommando.

Yngste sitter nå og blunker hele tiden.

Virker som hun ikke kan ha øyet 100% normalt oppe liksom. :blink:

Jeg SER ingen skade, hverken på hund generelt eller på øyet.

Har jo tenkt katt, men så ingen katt, hørte ingen katt.

Så jeg aner virkelig ikke :blink:

Det virker ikke som hun har vondt hvis eg titter og sånn, men tja kanskje syns det er plagsomt da. Men som sagt SER jeg ingen verdens skade på det, det er helt likt som det andre øyet.

Kan det bare være hun har fått seg pinne el noe sånnt bortpå mens hun løp? :getlost:

Kan det gå over liksom i løpet av ett par dager :blink:

Har skikkelig noia for at hun skal få ødelagt øyet sitt selv om jeg ikke SER noen skade.

Skrevet

Første som slår meg er at hun har fått en liten rift på det ytterste i øyet.

Jeg har selv hatt det, og det er ikke farlig. Ser som normalt, og øyet fungerer som det skal. Eneste med det er at det kjennes ut som et rusk man ikke får bort, og derfor klør å er litt plagsomt.

Tok ikke mange dagene før det gikk over til meg, å min rift var "stor" nok til at den var synlig, men det er jo lettere å se på mennesker enn å få til skikkelig hos hunden.

Så lenge det ikke begynner å verke, renner eller øyet får noen annen farge/blodutredning, så ville jeg latt det gå sin gang. Evt så kan du jo prøve med øyedråper, men vet ikke om det gjør vondt verre om naturer går sin gang. Stikk innom apoteket å hør om de kan ha noe mot det, men som sagt, er det ikke mer enn litt irritasjon uten ekstra, ville jeg latt det være =)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...