Gå til innhold
Hundesonen.no

Utflod


Stine

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har sett at Tuva har hatt litt utflod, har sett det 2 ganger den siste uken og det er ikke mye, det er gjennomsiktig og lukter ingenting. Allmenntilstanden er tipp topp og hun tisser ikke mer enn normalt. Hva kan det være? Det er ca 1.5 mnd siden den 2 løpetiden hennes slutta. hun er ikke drektig.

Skrevet

Tisper skal vel ikke ha utflod mellom løpetidene. Som oftest er det ufarlig når det er blankt og luktfritt og allmentilstanden er ok.

Aïda hadde hvit utflod etter hennes siste løpetid, jeg ringte vet, og hun anbefalte oss å komme innom bare for å utelukke noe farlig. Og da fant vi struvittkrystaller i urinen hennes, som irriterte og førte til utflod.

Skrevet

Aha, er det farlig da? Kan jeg gi hu tranebær piller for å forhindre en eventuelt påbegynt urinveisinfeksjon?

Skrevet

Krystallene er ikke farlig, men det kan være ubehagelig for hunden. Men både med slike krystaller og UVI så ville hunden ha tisset oftere. Hvordan ser slimhinnen hennes ut baki der da? Det kan jo være en begynnende UVI :icon_confused: Tranebær skal jo være bra for UVI, men det er jo ikke sikkert det er det hun har. Det koster jo ingenting å ringe veterinæren og spørre om råd :ahappy:

Skrevet

Veterinæren sier at jeg bare skal følge med på allmenntilstanden hennes. Det er visst ikke helt uvanlig med utflod på så unge tisper, og det kommer nok til å gå over av seg selv. (pratet med veterinærhøyskolen) Men takk for svar :D

Skrevet

Vanlig er det nok ikke, men heller ikka uvanlig hvis du skjønner :lol: Så lenge allmenn tilstanden er bra og det ikke lukter av det så var det ikke noe farlig.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...