Gå til innhold
Hundesonen.no

Gammel, soltørket bajs ...


Recommended Posts

Ja, disse overskriftene som skal være beskrivende. :lol:

I dag tidlig bajset Pøbel en type bajs som faktisk så veeeldig gammel ut. Sånn som bajsene som titter frem nå som snøen begynner å smelte, og sola har fått stått litt på og "tørke" de ut. Bajsen til Pøbel var nemlig oppsmuldret (ikke alt, men, noe).

Noen som vet sånn ca. hvorfor? Noen andre som har hatt det sånn?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, disse overskriftene som skal være beskrivende. :lol:

I dag tidlig bajset Pøbel en type bajs som faktisk så veeeldig gammel ut. Sånn som bajsene som titter frem nå som snøen begynner å smelte, og sola har fått stått litt på og "tørke" de ut. Bajsen til Pøbel var nemlig oppsmuldret (ikke alt, men, noe).

Noen som vet sånn ca. hvorfor? Noen andre som har hatt det sånn?

Forer du med V&H?

Drikker han lite?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp, men det har han blitt fôret på hele tiden. Og har aldri sett sånn smuldrebajs på han (hele dingsen gikk i oppløsning når den ble klemt på, pluss smulderet som bare kom ut underveis fra ham).

Og han drikker og spiser snø også.

Ikke fått noe bein som jeg kan huske ... annet enn de som ligger rundt, men han spiser liksom ikke mye på de, og mye bein har han fått før også.

Hm, kan det være griseøre, mon tro? For jeg kan ikke komme på noe annet som har vært unormalt i kostholdet hans i det siste.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mine får ikke sånn av griseører, da griseører inneholder mer fett og heller gjør bajsen bløtere. Men de får sånn når de har spist mye rå bein. Da kan bajsen smuldre helt opp, og noen ganger er det nesten bare pulver som kommer ut. Den kan være steinhard da. Når sånt skjer, pleier de å få litt tørrfôr hvis jeg husker det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...