Gå til innhold
Hundesonen.no

Turvenn/leking


Achi

Recommended Posts

Skrevet

Hei allesammen!

Jeg er ei glad og sprudlende jente på 25 år kunne godt tenke meg en turvenn med hund eller møte for lek:)

Achi er 2 år gammel kastrert rottweiler som er veldig glad i mennesker og enkelte hunder. Når han leker med hunder han går bra sammen med storkoser han seg. Han passer med enkelte personligheter, går best sammen med tisper.

Ønsker å møte hunder som ikke er aggresive, ikke dominante, men heller snille, lekne og glade hunder.

Han kan være litt kraftig og voldsom med labbene når han leker så vi ønsker en hund på samme ca størrelse eller av egen rase.

Jeg er foreløpig uten førerkort så har ikke mulighet til de største distansene foreløpig...

Men det er underveis så jeg håper innen sommeren gir det større muligheter for å flytte seg litt på lenger avstander.

Holder til ved Øren i Drammen & Åssiden distriktet.

Dersom noen ønsker kan vi møtes for å se hvordan hundene går sammen eventuelt før man slipper dem. :ahappy:

Han ble tidligere angrepet da han var mindre av en hannhund og har siden det slitt med å kunne stole på andre hunder. Han blir veldig usikker og sint dersom andre hunder utøver aggresiv atferd eller dominans mot han.

Det går helt fint med enkelte hunder som er av personlighet som jeg beskriver fra tidligere.

(Dersom du har en hannhund som ikke er aggresiv eller utøver dominans ovenfor andre hunder, samt har litt tålmodighet kan vi gjerne trene litt også for sosialisering for å bygge opp igjen hans tillit til andre hannhunder.)

Skrevet

Hei

Har en snill og rolig, kastrert drevergutt på 5 år. Han har blitt utsatt for endel mobbing fra andre mindre høflige hunder, og trenger noen gode erfaringer. Han er så snill at han ikke tar igjen når andre er ufine. Gutten din høres ut som en han kunne komme overens med. Vi bor i Lier, men har bil, så det er ikke noe problem :)

Kanskje vi kunne møtes og se om de liker hverandre, og gå en liten tur?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hei!

Så hyggelig med melding! Vi kan gjerne møtes for å se om de liker hverandre og gå en liten tur :) Sender deg en PM jeg. Så kan vi avtale nærmere!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...