Gå til innhold
Hundesonen.no

noe du liket spesielt godt med din hund/er


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

vega: hun er så tolmodig å lettlært! pluss at hun er kløpper å få meg glad! elsker henne :D

mira: er rett å slett en sol i seg selv, får meg alltid til å le ¨vil hele tiden dilte etter meg, føler meg stolt av å ha henne :D hun er å veldig spesiell!

rosa nese, mørkeblå/brune øyne...å svart bliss i det brune pluss: hun har hvite vrhår på snuta der hu er vit å svarte værhår på aaandre siden! allså veldig spesiell :P :roll:

elsker disse deilige voffsene mine...kunne ikke vært uten dem, verdens beste!

Skrevet

Tjorven er en skikkelig "kosegris", elsker kos, og jeg blir glad av og være med henne, når jeg koser med henne og klør henne og jeg stopper, begynner hun å slikke meg, som hun vil gjøre gjengjeld, hehe... Dessuten er hun bare en kjempegod venn, det er det jeg liker spesielt godt!

Også er det jo den herlige pelsen hennes da, som jeg bare kan bore ansiktet ned i :D

Guest Hyper_Bærta
Skrevet

Milo er bare best han.. :D

Han følger etter meg OVERALT!!! HeHe..

Også er han en kose gris i blandt..(Marie og Ingvild..IKKE vis dette til Ask og Tinka, får egentlig ikke låv til å si det til noen :roll: )

Også er han littegranne lydig da :D

Men siden han er min så er ALT BRA :P

Skrevet

Chicka har verdens mykeste pels å kose med og hun elsker kos.

Hun er veldig hengiven til meg og er der jeg er hele tiden.

Hun er alltid blid og grei å ha med å gjøre samtidig som hun er en liten skøyer.

Skrevet

Toya

kosejenta t mamman sin de.t.. er helt i hundre når jeg kommer hjem...

kjempe søt... er ganske lyding når hu går uten bånd..

er veeeeldig glad i å komme opp i sofaen og kose på kvelden

og komme å vekke mammaen sin på mårran, fordi hu vil ha kos... sååå skjønn altså..

lærer lett, har de herligste øyne du kan tenke deg...

er kort sagt verdens mest herlige hund...

Skrevet

alt selfølgeli, men det aller beste er at han har ekstremt stor arbeidslyst! :D Han har så lyst til og jobbe og bruke seg at han ødelegger alt han kommer over.

også AV og PÅ knappen hansda :D inne er han av, med mindre du slår han på :P ute er han på, med mindre du slår han av :P

Skrevet

Goshi er min kosejente nr 1. :D Det beste er når hun kommer og legger hodet sitt i fanget og vil ha kos. Noe annet positivt er at jeg er trygg på at hun kommer på innkalling, derfor så får hun gå fri ute i lag med oss.

Chanita er liten enda men noe som er positivt med henne er at hun alltid er klar uansett hva det måtte være. :D Også at hun allerede er husren.(Det er deilig det!) :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...