Gå til innhold
Hundesonen.no

Fine vær i Bergen i dag! (bilder)


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

I dag måtte jeg og Pito utnytte fine været i Bergen og gikk tur til Håøy. Var ute og gikk i tre timer og koste oss :)

turen.jpg

På vei opp

turen2.jpg

Pito poserer ved en grind

turen1.jpg

Isen har fryst litt på badevannet

tusen4.jpg

Vi tråkker oppover

turen3.jpg

På vei opp ligger det et gammelt hus (nei ingen gamle menn i vinduet der :oops: )

turen4.jpg

heyhey vi er på rett vei Pito!

turen5.jpg

nesten oppe nå..(bildet er tatt nedover dit vi kom fra)

haoy.jpg

oppe!!!

turen6.jpg

turen7.jpg

turen8.jpg

turen9.jpg

turen10.jpg

turen11.jpg

Skrevet

Så nydelige bilder :) Spesielt de av Pito Love

Nå fikk jeg også lyst å gå en sånn tur :) Gleder meg til Sico blir eldre, så kan vi også gå fine og lange turer på fjellet 8)

Skrevet
Så nydelige bilder :) Spesielt de av Pito Love

Nå fikk jeg også lyst å gå en sånn tur :) Gleder meg til Sico blir eldre, så kan vi også gå fine og lange turer på fjellet 8)

GJØRMEBADE! :D

Skrevet

ehm, nei, tenkte på hundene, men du kan jo alltids være med hvis du har lyst :P

Ja, selvfølgelig :P Hvem kan vel stå imot det? :? Med èn gang jeg ser Sico og Cita ligge å plaske i gjørmen kommer nok ikke jeg til å klare å holde meg unna hvert fall 8) :)

Skrevet
De to nesderste bildene var utrooolig nydelige!!

Hvor er dette stedet? I nærheten av Nordnesdalen? :? Virket kjent :)

Det er ett min i bil til knarvik og 5 minutter i bil fra meg..altså det er 5 km fra meg. Selve turen opp tar bare ca en time og en tre kvarter ned igjen. Men mamma var i byn så vi gikk hjem også så derfor brukte vi så lang tid i dag :wink:

Skrevet
du bør bli fotograf! =D> =D>

Tusen takk :oops:

Ja jeg har veldig lyst men jeg tror det er for kjedelige oppdrag som fotograf. Tror ikke at jeg vil tjene noe på å ligge og ta bilder av hunden min i profil og blomster fra 2 cm avstand :) Og det er det jeg syns er gøy..Ikke ta bilde av unger som sitter på en stol hos fotografen liksom :oops:

Skrevet

Tusen takk :oops:

Ja jeg har veldig lyst men jeg tror det er for kjedelige oppdrag som fotograf. Tror ikke at jeg vil tjene noe på å ligge og ta bilder av hunden min i profil og blomster fra 2 cm avstand :) Og det er det jeg syns er gøy..Ikke ta bilde av unger som sitter på en stol hos fotografen liksom :oops:

Naturfotograf da? Eller sånn fotograf som ikke jobber i sånn studio, men litt mer frit liksom.

Eller er det bare 1 type fotograf? :)

Jeg har lyst å bli fotograf jeg også nemlig, men ikke av mennesker.

Skrevet

Hehehe nei det er vel ikke bare en type :oops: Men tror ikke de tjener noe godt..nei jeg tror jeg holder meg til vetrinær drømmen og hobby fotograf på fritiden 8)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...