Gå til innhold
Hundesonen.no

pus savnet


Malamuten

Recommended Posts

Skrevet

jeg hadde ut pus i går som vanlig, men hun kom ikke tilbake. Hun bruker altid og være i nærheten og kommer alltid med en gang. I mårrest var hun fortsatt ikke her og det var blod i gårdsplassen. :thumbs: aner ikke om det er fra henne, men er ganske bekymret nå. Hun er veldig sosial så det er ikke umulig at hun har stått utenfor til noen andre og at de har tatt henne inn(håper det). Dette er da i klæbu(sentrum) utenfor trondheim og katten er normalstor, orange og svartspraglet med hvitt bryst. Veldig sosial og kos katt. kanskje noen her inne har sett eller hørt noe.

Skrevet

jeg ville sjekket rundt i område, for katter som blir skadet går som oftest i skjul. Et sted det er lunt og mørkt. Jeg fant min under terrassen etter en heftig slostkamp, hvordan hun kom seg under der, aner jeg ikke, for det er rimelig trangt. :icon_cry:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...