Gå til innhold
Hundesonen.no

Dekken og sele til dachs


StineG

Recommended Posts

Skrevet

Lurer på om det er noen som har både sele og dekken å anbefale som sitter godt på dachs.

Selen vil for det meste bli brukt når vi skal på skiturer eller når vi har henne i langline. Tror hun her vil trekke en del når skiene kommer på beina, så selen bør passe til det.

Dekkenet skal bli brukt når vi har pause på turer på kalde dager, så det må jo være godt og varmt.

Skrevet

Hurta har dachsstørrelser, dogman har dachsstørelser. Er bare å dra i en dyrebutikk og prøve ol. Også kan man ev bestille på nett om man ikke ville ha det de har i butikken.

Skrevet

Jeg har "Dachs sele" fra Norsk hundeutstyr til Vesla og er kjempefornøyd med den. Jeg fikk den også tilpasset, så den passer veldig bra. Her er et par bilder av henne med den på(jeg kunne dessverre ikke finne noen bedre):

veslasele.jpg

Når det gjelder dekken hadde jeg Gresshoppas varmedekken i størrelse dachs til henne tidligere. Det sitter bra på og varmer godt, og passer best som hviledekken, synes jeg(Vesla synes i hvert fall ikke at det er så lett å bevege seg(les:løpe) i det.). :)

http://www.handlers.no/gsWebshop/product/Default.aspx?c=5&sc=148&p=681300

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...