Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan noen lage en logo til oss?


Benedicte

Recommended Posts

Er det noen flinke og snille sjeler der ute som kunne tenkt seg å lage en logo til hundegruppen på veterinærhøgskolen?

Jeg ser for meg en logo hvor det står "HUNDEGRUPPA", og hvor det er en silhuett av en hund som f.eks hopper over en av bokstavene, og "NVH" presset inn i logoen et eller annet sted :lol: F.eks under "hundegruppa".

Anyone?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det noen flinke og snille sjeler der ute som kunne tenkt seg å lage en logo til hundegruppen på veterinærhøgskolen?

Jeg ser for meg en logo hvor det står "HUNDEGRUPPA", og hvor det er en silhuett av en hund som f.eks hopper over en av bokstavene, og "NVH" presset inn i logoen et eller annet sted :lol: F.eks under "hundegruppa".

Anyone?

Har du et bilde av hundne du ønsker hopper eventuelt silluett? Hvilke farger ol ? Eg har et logoprogram og skal leke litt rundt også poster jeg her ;-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

labbis.jpg

Her er et forslag, bare slang inn alle hundesiluetter og iconer jeg hadde. Hva med hundegruppa også den smilende hunden over? skal lete litt på google etter en hoppende en.Tekst, bilder, farger, streker alt kan endres. bare slang ut et forslag :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Svart/hvitt tenker jeg :lol:

stock-vector-dogs-silhouette-part-of-happy-dog-s-play-24491644.jpg

Tenker f.eks på en av hundene her. De er veldig små, men kanskje det er en mulighet for å få tegnet de større?

Den ene hunden med frisbee i munnen var litt kul (den under grå logo). Eller de to hundene som er nr 2 fra venstre helt nederst, som hopper.

400_F_16901233_U99Il2pVYvC1sPlAv3HU4wLFpjgIA45V.jpg

Ellers liker jeg hunden i midten, til venstre. Og hunden nederst til høyre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

labbis.jpg

Her er et forslag, bare slang inn alle hundesiluetter og iconer jeg hadde. Hva med hundegruppa også den smilende hunden over? skal lete litt på google etter en hoppende en.Tekst, bilder, farger, streker alt kan endres. bare slang ut et forslag :lol:

Likte den veldig godt! Likte godt den smilende hunden, og så kanskje prøve en av de andre silhuettene som den store hunden? Og kanskje en annen tekst på "hundegruppa", men jeg har ikke forslag til hva :lol:

... Logoen skal være på baksiden av noen treningsvester, så den skal være avlang og stor :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Imponert over hvor flinke dere er!

Viste de til noen studenter, noen likte de veldig godt, andre ville ha de mer "flashy" (men jeg vet ikke hva det kan bety :lol: ) og at NVH skulle fremheves mye mer. Forslag? Jeg vet ikke hvordan man skal få det inn i en logo som allikevel skal være lett å brodere på treningsvester o.l.

Edit

Noen ville skille NVH og Hundegruppa-tekstene ved å enten 1) Sette NVH i større skrift over eller under Hundegruppa, eller 2) Sette Hundegruppa i en annen farge. Selv om jeg foretrekker svart-hvitt :lol: Men forslag til farge som kan være fin å ha på vest? Vestene vil jo være svarte, så det som nå er svart blir nok hvitt. Hvitt/rødt f.eks?

Hun som foreslo dette likte veldig godt bilde 4. og 5. i den rekken din, Pippin.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er mange farger som er fine på svart, Fargen er ikke hva som e gentlig er spørmsålet. Dere må finne ut hvilken tekst og bilde kombo dere liker best. Farge er den "lette" biten :lol:

men jeg skal lage noen fler forslag med 2 hunder, NVH forskjellige steder ol når jeg kommer av jobb imorgen. Fordi akkurat nå må jeg sove :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

More more more :lol:

NVH_4.jpg

EDIT: Og så oppdaterer jeg ikke før jeg leser.. :lol:

Rødt og hvitt er fint på svart ja :D Grønt og blått kan også være mulig.. Oransje.. Og så skal jeg prøve NVH større osv :lol: HVis dere vil ha et litt seriøst uttrykk ville jeg unngått mye dill dall og "flashyhet". Hvis ikke er det det samme.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kors i taket! Trussel om anmeldelse gjorde vei i vellinga, så i dag kom det melding fra NKK med eierskifte som jeg måtte godkjenne! Da er saken løst 🤗
    • At de aldri har hatt syke hunder synes jeg høres rart ut. Men det er ikke alt man kan se på forhånd, og at en hund utvikler en plage som er vanlig hos rasen er nok en risiko dere må ta. At hunden ikke er registrert på dere er en annen sak. Det burde dere jo få ordnet, og jeg synes det er noe NKK burde rådgi dere om hva dere skal gjøre når oppdretter ikke responderer. 
    • Hei. Det ligger tilbakemeldinger fra tidligere kjøpere både på facebooksiden til kennelen og på googlesiden. Kennel har drevet i flere år og har mange hunder registrert i NKK. Ja, valpen hadde vetattest og chip. Vi kontaktet Dyreid også og der hadde de ingenting registrert på Idnummeret som fulgte helseattesten, men de begrunnet det med at ikke alt var i orden med NKK-registreringen. Nå som det er ordnet så har Idnummeret dukket opp hos dyreid, men valpen står da på oppdretter. Vi ble ikke informert om risiko for utvikling av noen helseproblemer i det hele tatt. Oppdretter sa mens vi stadig fikk svar at hen aldri har hatt syke hunder noen gang. 
    • Hva mener du med registrert oppdretter og anmeldelser? Hvor er disse anmeldelsene fra, har dere snakket med tidligere kjøpere?  Det er ikke oppdretter som er registrert i NKK, men foreldrehundene. Dette bør man såklart sjekke på forhånd, men ser også ut til å stemme i dette tilfellet siden valpene omsider er registrerte. Det kan også være lurt å sjekke om oppdretter er registrert hos raseklubben og kullet er godkjent etter deres retningslinjer, eventuelt hvorfor ikke. De fleste raseklubber har rimelige krav som de fleste seriøse oppdrettere følger, men det finnes unntak både når det gjelder krav og seriøsitet der også. Hadde valpen veterinærattest og chip ved levering? Hvis valpen hadde anlegg for å utvikle sykdom da så skal det være dokumenter, og kan være grunnlag for avslag i pris eller heving av kjøp. Har dere kontaktet Dyreidentitet om dette? 
    • Hei. Lang historie kortet ned. Kjøpte valp i starten av desember av nkk-registrert oppdretter med gode reviews. Hen virket seriøs og svarte ”riktig“ på det vi hadde av spørsmål. Eneste var at stamtavle skulle ettersendes pr post pga en feil i registreringen til far. Tiden gikk og ingen stamtavle kom. DyreId vi fikk med helseboken dukket heller ikke opp ved søk og vi tok kontakt med NKK som sa vi måtte ta det med oppdretter. Valpen vår (en corgi) fikk påvist short ulna syndrom tidlig og vi hadde store problemer med å få svar/responser fra oppdretter ang dette, så vi hadde ikke rare håpet om svar ang manglende registrering og der står saken vår nå 6 mnd etter kjøp. Kullet er omsider registrert i nkk, men med oppdretter som eneste eier. Hen står da også som eier hos DyreId fant jeg ut i dag. Meldte hen på nytt i dag morges og fikk ikke svar, så har nå informert om at vi kommer til å anmelde for svindel om ikke forholdet blir rettet innen utgangen av morgendagen. Vi har kjøpt en valp på falske premisser når oppdretteren ikke sørger for å ordne ting i henhold til kontrakten. Det er en rimelig fortvilet situasjon. Vi ønsker å være registrerte eiere hos NkK og DyreID slik at alt er i orden. Hva mer/annet kan vi gjøre? Føler vi ikke har en sak når ikke oppdretter gjør det hen skal og NkK ikke vil hjelpe. Er det bare tull da at det lønner seg å kjøpe valp fra registrert oppdretter? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...