Gå til innhold
Hundesonen.no

solid dobbel-line i sort lær


Recommended Posts

Skrevet

Jeg leter etter et bånd av denne (LINK) typen, har ett fra før som jeg var veldig fornøyd med, men Casper klarte å rive løs den ene dingsen som man fester i halsbåndet :ahappy: , så nå skal jeg somle meg til å kjøpe et nytt. Kunne jo kjøpt dette fra ebay, men det blir over 200 kr (toll), samt portoen er dyr. Har tittet litt på kenjan sine, men synes og de er litt dyre, og det ser ikke ut som man kan lage den ene enden til en normal-løkke (dårlig til å forklare meg her, men at man kan lage en liten håndløkke i den ene enden, hvis man vil bruke hele lengden). Jeg vil ha i sort lær, helst messing, og det MÅ være solid, uten sømmer. Skal være et bånd jeg kan føle meg helt trygg på, og skal vare lenge. Tips?

Det jeg hadde fra før kjøpte jeg for 200 kr i danmark, ikke noe merke på på det.

hundeutstyr-002.jpg

tredje fra venstre her.

Skrevet

Hm, tror Hunter sine koster under 200kr på nett. Vet hva du mener, og digger de bånda! Har til Kovu. :ahappy:

Heh... her har du dem nede i £10 (altså under hundrelappen), men de leverer visst ikke til Norge. :lol: Var de vi brukte mest i England... men eBay eller amazon har sikkert noe lignende.

Skrevet

Læret er ikke revet i stykker. Han rykket til så hardt da han så en annen hund, at den ringen kroken var inni ble deformert... :S

Kunne jo kanskje festet en ny krok der, men det blir jo ikke noe fint :ahappy: også har jeg knytt en knute for å lage løkke der, vet ikke om jeg får den opp igjen...

Edit; Så ikke svaret ditt Simira, hunter skal sjekkes ut! :-) er virkelig de beste båndene dette, pene, solide, og gode å holde i. Lette å feste rundt ting, rundt skulderen når hunden er løs, ja i det hele tatt perfekt type bånd.

Skrevet

Læret er ikke revet i stykker. Han rykket til så hardt da han så en annen hund, at den ringen kroken var inni ble deformert... :S

Kunne jo kanskje festet en ny krok der, men det blir jo ikke noe fint :ahappy:

Vær litt miljøvennlig og fest på ny krok! Om du går til skomaker *støtt en lokal forretningmann*, så kan han ta opp metallpluggene og feste ny karabinkrok, ellers jukser du bare og setter på klatrekrok. Shoppedilla di har godt av å hvile, jeg har ikke så mange bånd som du til tross for at jeg hadde to bikkjer :lol:

Skrevet

Litt OT: Men er det bare jeg som benytter meg av "billig-bånd" fra matvarebutikken :lol: Kjøpte meg ett billig dobbelbånd her om dagen, vet ikke om det er så solid, men det har da alltid holdt :lol:

EDIT: Har hatt ett slikt bånd før, som jeg har rota bort :ahappy:

Skrevet

:ahappy: og det bildet er over ett år gammelt, samlingen har vokst litt :lol::) (Men 4 av de båndene på bildet er ødelagt nå da, 5 hvis du regner med det vi snakker om)

ååååe slike fornuftige svar altså! :) men ok, jeg skal prøve å knyte opp knuta, og fikse båndet litt, meeen, tar fortsatt imot tips :lol:

Marita og vesla, det blå båndet på bildet var fra eurpris, tok 10 sekunder og det røk... så jeg kjøper ikke billigbånd, nå går ikke Casper og rykker hardt hele tiden altså, men jeg trenger bånd jeg kan stole på, trives best med solide lærbånd.

Kan hende jeg skal til danmark om ikke så lenge, da skal jeg se om jeg ikke finner noe. Jeg har litt for mange hundebånd som jeg har kjøpt, men aldri bruker, vender alltid tilbake til lærbåndet, det fungerer til det meste, og er det peneste synes jeg.

Skrevet

Vet noen om skomakere også kan reparere stoffbånd? Unnskyld hvis jeg stjeler tråden, men jeg har ett bånd jeg ikke gidder å kjøpe nytt men gjerne skulle ha reparert. Samme som har røket på mitt

Skrevet

De 'eneste' lærbåndene som holder Jubi er de fra Dingo. Jeg har kjøpt de på Hund som hobby i trondheim, men om de har dobbel-kroker det vet jeg ikke. Jeg vil nemlig ha de så lange som mulig, og Dingo er det eneste som har bra nok lærkvalitet i mine øyne. De er passe tykke ( finnes i flere tykkelser da ), uten søm og uten at de sprekker for et godt ord.

Meeen, de er dyre da... Mener jeg betalte 379,- for et som var 2,50 eller 3m langt

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...