Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundebørste


Kajsa95

Recommended Posts

Skrevet

Hei !

Jeg lurer på om det er noe forskjell med hvilken børste man bruker til hunder.

Kan korthåret og langhåret hunder ha samme børste eller ?

Jeg lurer på dette fordi jeg har sett mange forskjellige hundebørster, og jeg ser for meg en metall børste er for en mer ullaktig pels.

post-6527-1289401553,7141_thumb.jpg

dette er stålbørste ( en type iallefall) Kan den brukes til en normal korthåret hund ?

Hvilken børste BØR en korthåret hund helst ha ?

Ta gjerne med et bilde elns :ahappy:

Skrevet

Er det for å stelle en Dansk Svensk gårdshund du tenker på?

Har et utall av forskjellige børster til min shiba, og ikke en eneste til min DSG.

For han trenger ikke børsting, løs pels faller av om man bare stryker over han i røytinga.

Eventuelt så går jeg over han med et pusseskinn feks og tar løshår.

Tror ikke du får bruk for den børsten du har avbildet i innlegget ditt til en DSG i hvertfall.

Skrevet

Hvorfor ikke spørre oppdretteren din om hvilken type børste de bruker ? Jeg vil anta at en så korthåret hund som DSG bare trenger et pusseskinn...

Skrevet

Siden du har en DSG så kan du vel en del om de, jeg vet ikke dette har noe med emnet å gjør, men desse hundene er ikke de litt sta men fortsatt veldig lærenem og lydig eller ?

Skrevet

Ridgebacken i huset her blir "massert" over med en gummibørste fra Kong (Zoom Groom eller noe sånt heter den). Det er det som fungerer best på hennes korthårede pels.

Skrevet

Siden du har en DSG så kan du vel en del om de, jeg vet ikke dette har noe med emnet å gjør, men desse hundene er ikke de litt sta men fortsatt veldig lærenem og lydig eller ?

DSG er som alle andre raser en rase med forskjellige individer.

Noen er milde, enkle og lette å oppdra, andre er tvert om både sta og egne.

Vår Hampus er 4 år og av den førstnevnte kategorien.

Han er mild og veldig enkel å oppdra.

Stedsbunden til tusen, han går aldri ut av hagen uten lov, men bryter seg inn der om han er utenfor.

Kommer alltid når vi roper, og kan dermed være løs over alt omtrent.

Han takler andre hunder veldig bra, men har egentlig ingen stor interesse av de vi møter på tur.

Hampus er en veldig trygg hund i de aller fleste situasjoner.

En blid og glad hund som er lett å trives med.

Så vi har vært heldige med han. :lol:

Men jevnt over tror jeg DSG er en ok rase, men det er en del som sliter litt med hundene sine innenfor denne rasen også.

Har du forresten tatt en titt på forumet for Dansk / Svensk gårdshund?

Der vil du kunne finne en del tråder om det meste, og kan jo selvfølgelig lage dine egne tråder om ting du lurer på innen rasen.

http://dansksvenskgrds.diskusjonsforum.no/dansksvenskgrds.html

Hvilken kennel henter du hund fra forresten?

Skrevet

Jeg fant valp nr fem på et bilde - den var fiiiin :wub:

Ang. børste til en DSG hund, så tviler jeg på at du egentlig trenger en. Men du kan jo bruke en sånn bløt børste med naturbust om du vil ha vekk løshår f.eks. ved røyteperioder? Som for eksempel en sånn som dette.

Men egentlig er det eneste du trenger et pusseskinn. Bare gå inn på en jernvarehandel og si du skal ha et, så finner de det frem til deg :wub: Gult mykt skinnaktig, klut eller lite håndkle. Selges som oftest sammenrullet i en rund avlang boks.

Det kan du gni hunden med iblant, for å få litt blankere pels og få vekk "støv" og smuss.

Det ligner veldig på den såkalte Plutoduken som er ment for hunder, men jeg vet ikke om det er å regne for akkurat det samme?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...