Gå til innhold
Hundesonen.no

Løpetid?


Mirandi

Recommended Posts

Heihei :ahappy: Er ny her på forumet så tok litt tid før jeg fant fram til "ny tråd", hehe.

Først en presentasjon av meg og hunden :ahappy: Er en jente på 17 år som bor langt oppe i nord, har 2 voksne Border Collie og en 5 måneders gammel Jack Russell.

Det jeg lurer på er om det er løpetid på tur i hus. Var ute litt tidligere på kvelden da Jack'en gjorde fra seg, vi kommer inn da hun igjen gjør fra seg. INNE! Noe hun ikke har gjort på lenge. Går så ut igjen der hun tisser 4 ganger før hun var ferdig. Hun spiser ikke mye, sover også veldig mye, men er ikke slapp som om hun skulle vært syk :ahappy: tror dere det er løpetid på tur?

Takker For svar :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Valpen vår begynte å tisse mye inne helt plutselig i en periode. Da fikk hun påvist skjedekatarr. Kan være urinveisinfeksjon også. Lurt å ta en tisseprøve og få en veterinær til å sjekke den. Valpen vår var heller ikke slapp eller viste noe tegn på at hun var misfornøyd.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Jeg blåser liv i denne tråden igjen siden jeg har noen spørsmål.

Nå har hun blødd og vasket det bort i tre uker. Men det er først de siste dagene hun har begynt å by seg frem til alt hun finner av hann hunder. Hun maser konstant om å gå ut og markerer rundt hele kvartalet, piper ved døra selv når vi nettopp har kommet inn.

Hvor lenge kan dette vare. Trodde løpetiden skulle være over i løpet av 3 uker, det var den sist.

Dette er slitsomt

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvot lenge en løpetid varer er individuelt, alt fra en uke til fire uker er helt normalt. Og skulle den ha løpetid lenger enn det er det ikke sikkert at det er noe unormalt for akkurat den tispen heller, men da ville jeg kanskje sjekket henne hos vet. Men tre uker er i alle fall godt innenfor normalen :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er vanlig at tispa står når hun slutter å blø.

Det er mang en tispeeier som har blitt overrasket over at de tror løpetiden er over, men så dukker det opp valper ni uker etterpå...

NKKs ekspertise har vel sagt noe sånt som at stådagen kan være på både dag 5 og på dag 30 i løpetiden, alt er normalt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...