Gå til innhold
Hundesonen.no

Fellestreninger i Åsane?


Recommended Posts

Skrevet

Kanskje du kan hjelpe meg med spor også da? :wub:

Planen min er lydighet, men spørs om hunden er enig med meg. Har fått mange advarsler og slikt så vet ikke helt hva jeg skal vente meg av hunden enda :P

Ja, jeg synes spor er veldig gøy, og vil gjerne ha noen å trene sammen med :banana:

Jeg synes lydighet er utrolig gøy. Det er jo bare å prøve seg frem, og se hva dere liker best.

Skrevet

Ja, jeg synes spor er veldig gøy, og vil gjerne ha noen å trene sammen med :banana:

Jeg synes lydighet er utrolig gøy. Det er jo bare å prøve seg frem, og se hva dere liker best.

Blir spennende å se hva det blir. Men lydighet er viktig uansett synes jeg :wub:

Skrevet

jeg vil si det tar 10-15 min fra nordhordalandsbroen ut til Åse

så ca en halvtime til og fra trening da. Er ikke så ille det vel? :banana:

Skrevet

Nei, Kvassnesstemma er nede ved Shell-stasjonen. Jeg pleier å parkere der med Statens Vegvesen, også går det en grusvei ned til venstre (om man står med ryggen mot Shell). Det er ca 1 km rundt vannet, og grussti hele veien. Mange som går tur der :wub:

Jeg skal se om jeg har tid en dag, så kunne vi møttes og gått tur der? :banana:

ah der ja! :P hadde vært kjekt å gå tur der ja:)

Skrevet

Blir spennende å se hva det blir. Men lydighet er viktig uansett synes jeg :banana:

Ja, litt lydighet er ikke dumt, uansett hva man vil trene :P

så ca en halvtime til og fra trening da. Er ikke så ille det vel? :wub:

Nei, altså, jeg kjører ofte over 1 time for å trene :P

ah der ja! :P hadde vært kjekt å gå tur der ja:)

Ja, det er fint å tusle rundt der med hund, synes jeg. :P

  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...