Gå til innhold
Hundesonen.no

dobbelt tannsett?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Tarik er midt i tannfellingen, og nå la jeg merke til at det er kommet en tann "for mye" bak en tann han mistet, men som nå er på vei opp igjen. Kunne bare se det på den ene tannen, men har heller ikke helt oversikt over hvor mange han har mistet. Vil dette si at han kommer til å få dobbelt opp på de andre også, eller kan det komme dobbelt opp kun på enkelte tenner? De tennene han får dobbelt må vel trekkes, når gjør man evt. dette?

Takk for svar :wub:

Guest Dratini
Skrevet

Det spørs hvilken tann han får dobbelt av. Mange hunder har dobbel P1 på flere plasser i munnen (begge sider nede og begge sider oppe), men denne tannen er veldig liten så den gjøres det ikke noe med. Doble tenner av andre vet jeg ikke om trekkes (har ikke det problemet i rasen jeg har, kun at enkelte hunder får doble P1). Ser du hvilken tann det er (P eller M)?

Guest Dratini
Skrevet

Det er en P1 og er en pitteliten tann :wub: Ikke unormalt om det kan være 2 slike på samme side, det har vår Odin i venstre overkjeve.

Edit:

Her er bildet som ligger hos NKK:

rase_standarder_tennerbitt2.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...