Gå til innhold
Hundesonen.no

Mellsjøhøgda's Xotic Illusion - Junah


Sirius
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Då var Junah passert 4 mnd, og tenkte eg skulle slenge på nokon nye bilete av dette! :)

Ho har no byrja å verte veldig rampete og elskar å gjere ting ho veit ikkje er lov. Energinivået har stege betraktelig, og det kan me nok også takke dei lange føttene for! :)

Øyrene er no byrja å røyse seg, og tenner dett ut ei etter ei. Så nå er kroppen byrja å kome godt i gong med utviklinga. Junah er også utrulig glad i snø!

IMG_4595.jpg

Junah4mnd1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så utrolig herlig :wub: Aking i snø er kjempegøy :) Ganzie fant ut at potesokkene gjør at hun sklir godt på skareføre, så gjett om hun hadde det gøy i jula :) Børnet rundt og skrenset på stive føtter bortetter veien :) Sheltier er herlige dyr :ahappy: Veeeldig valpesyk :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så utrolig herlig :) Aking i snø er kjempegøy :P Ganzie fant ut at potesokkene gjør at hun sklir godt på skareføre, så gjett om hun hadde det gøy i jula :) Børnet rundt og skrenset på stive føtter bortetter veien :o Sheltier er herlige dyr :o Veeeldig valpesyk :P

Så herlig! Kanskje eg får kjøpe Junah potesokker så ho også får meir fart! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

No er Junah vorte ei stor jente. Ho vert 8 mnd om nokon få dagar. Det ser ut til at ho vert ei litt stor tispe. Me målte ho når ho var 7 mnd gammal, og då var ho 38,5 cm høg. Øyrene har stabilisert seg, og Junah har byrja legge vegg kvalpefaktene og gått over til å vere ein kjekk unghund. Me har trent vekk ideen om å jage bilar også heldigvis. Det gjekk relativt fort å forstå. No har ho også fått vere med på sin fyrste fjelltur, og har vore der ein del gongar i påska. Ho har også fått gått på ski (ved sidan av altså) og møtt mykje folk. Ho har hatt tendensa til å vere redd folk, men no er dette byrja kome seg mykje! :)

DSC_0079.jpg

IMG_7649.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

No er det vel på tide å plage dykk med litt meir oppdatering om Junah!

Ho har no fullført kvalpe og unghund kurset, og kan grunnleggande kvardagslydigheit (dog ho fortsatt er litt sta på innkallinga, men me kommer dit!). Ho har også hatt si første løpetid, noko som gjekk ganske smertefritt føre seg. Merka så vidt den var til stades. Ho er også byrja å ta litt igjen, og let ikkje Anja få bestemme alt. Ho har også vorte betrakteleg betre i forhold til folk. No lograr ho på dei fleste ho ser, sjølv om ungar kan ennå vere litt skumle om dei spring og bråkar! Her er nokre bilete:

IMG_9733.JPG

IMG_9343.jpg

(skikkelig sjarmtroll)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlig blinkskudd det siste bildet! Ser ertekroken rett baki der også det uttrykket på henne a gitt :lol:

Hunden bak var forresten veldig lik blandingsen min på det bildet der!

Anja erter på seg alt og alle! :)

Hvilken blanding har du, har du bilde? :D

Ellers takker jeg MYE for all fin tilbakemelding. I mine øyne er hun jo en av verdens beste (sammen med Anja er de verdens beste :P ) !

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Tenkte å legge ut nokre sommarbilete av Junah!

Junahlita.jpg?t=1312399488

Dette er frå 11 mnd dagen hennar..

IMG_0213.jpg

Junah er veldig glad i vann. Her blåser hun bobler i bassenget sitt:

IMG_0279.jpg

Som ein god kombinasjon til vatn, elskar ho også alt som er skittent, her i full gang med en moldhau:

IMG_0461.jpg

Til slutt legger eg til bilete av min vesle blomsterpike:

IMG_0151.jpg

RED: fiksa bildestørrelse :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Eg må nesten oppdatere frå gårdsdagen, då fylte Junah 1 år!

Junah+8+veke.jpg

Her er Junah 8 veker..

Junah+6+mnd.jpg

Her er ho 6 mnd, og har forandra seg MYKJE..! :)

Junah+1+%C3%A5r3.jpg

Her er bilete frå gårdsdagen, då var Junah eitt år gammal! Herlig å sjå korleis ho har utvikla seg!

No ser eg fram til meir tid saman med verdas herligaste sheltie! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 7 months later...

No er det ei stund sidan eg har oppdatert sida til Junah. Mykje har skjedd sidan sist. Junah fyller snart to år, og frå september i fjor har me vore aktive innan konkurranselydigheit. I vår tok me bronsemerket, og håpet er å stille i klasse 1 til hausten. Me har også meldt oss på vår fyrste utstilling og vore gjennom mange gode kurs innan utstilling og agility denne våren. Her er nokre bileter som oppsummerer Junah det siste året! :-)

IMG_1270.jpg

Familia vart utvida i haust, med denne lekre karen i midten. Dette er Really, som også er ein Mellsjøhøgda! :-) Junah syns han er ein kjekkas!

Junah18mnd1.jpg

Junah kom seg vel gjennom 18 mnd dagen sin. Har også lært kva STÅ er for noko, endeleg ;-)

ag-kurs+2012+029.jpg

Både eigar og hund storkosa seg på agilitykurs tidlegare i vår. Det vert mykje på heimebasis.

Junahkurs3.jpg

Men mest av alt trivast me innanfor lydigheit.. Det er liksom der den vesle bobla har vandra det siste året. Me har lært mykje av alle dei herlige folka rundt oss. Stor takk til Ørsta Volda Hundeklubb for det! Eg skal i ettertid verte flinkare å oppdatere tråden her! :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 years later...

No er det faktisk nesten 2 år sidan eg var på hundesonen sist. Det har nesten vorte litt gløymt opp i alt anna. Men no er eg då forhåpentligvis tilbake. Mykje har skjedd sidan sist med Junah. Me har rykt opp i klasse 3 i rally, og no er Junah på tjukka med termin 20. juli. I Januar var me også til fotograf. Tenkte eg skulle dele nokre bilete der ifrå! :)10245548_10154083264835585_71756319319221016895_10154083269760585_99151302219367

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...