Gå til innhold
Hundesonen.no

Denne leken..


Gronnis

Recommended Posts

Skrevet

Har sett på forskjellige nettbutikker, og var innom to dyrebutikker i dag for å se etter en slik leke. Men har ikke funnet enda. Noen som vet hvor jeg kan få tak i en slik? ;)

img_6908.jpg?w=300&h=261

Skrevet

Her var det raske svar, ser ut som om det er det jeg leter etter ja ;) Men prisen var kanskje ikke det jeg hadde ønsket ;) Får se om jeg bestiller en eller to, takk for hjelpen ;)

Skrevet

Pathcom kan du kjøpe fra, de sender internasjonalt.

Men selvsagt lønner det seg jo kun om du kjøper flere om gangen.. Så hør med hundekretsen om de er interressert ;)

ps. har sjøl en slik bungee sheep og både jeg og dyret elsker den!

åja: disse har også, om mulig en hyggeligere pris? http://www.tug-e-nuff.co.uk/index.php

Skrevet

Her er direktelink til "Sheep Skin Ball Tug" i en engelsk nettbutikk. Koster 10 britiske pund, altså ca en hundrelapp i norske. + porto til selgerstedet.

Husk 200 kroners grensa til norske myndigheter ved kjøp fra utlandet. Kjøper du for 200 kr eller mer, kommer det gebyr og moms-avgift i tillegg. Dette er valutakursene som norske tollpost regner etter. Akkurat nå er kursen på britiske pund lav (9,28 kr for et pund). Da kan du skvise inn to slike leker og komme under grensa, og så bare håpe på at punden ikke stiger i valutakurs før pakken er kommet :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...