Gå til innhold
Hundesonen.no

Jack Russel Terrier nervøs/aggressiv ?


Kita23

Recommended Posts

Skrevet

Hei! :)

Vi har en JRT på snart 11 mnd, ei lita tispe. Ho er kjempe snill her hjemme (litt rampete som en JRT er) men ellers lydig og herlig!

Møter vi en hund på tur så snuser ho på han/ho så går ho videre.. Er vi i parken og kaster tennisball så bryr ho seg ikkje om andre hunder overhodet så lenge tennisballen er i bildet.

MEN på hundetreff er ho heilt rar.. Kan komme en hund bort og ho plutselig flekker tenner og hopper på å prøver å jage dei bort..

Kommer det en hund litt brått på så flyg ho rett på dei..Helst dei Store hundene...Veit ikkje om det er overlevelse instinkt, eller om ho er nervøs eller berre sint.... Liker helst å berre gå for seg sjøl og kaste pinner med mennesker enn å leike med andre..kommer det en hund bort så knurrer ho..redd for at en dag kommer det en hund som IKKJE bryr seg og svarer tilbake..Måtte gå imellom Hunden min og en staffordshire seinest idag.

Begynte tidlig med å la ho få leike og hilse på andre hunder. Men no vil ho helst ikkje vite av andre hunder..små hunder går greit..

Håper noen har noen gode råd, Vil så gjerne at ho kan vær rundt andre hunder uten at vi må være redd for at ho skal havne i slåsskamp.

:wub:

Skrevet

Hei!

Du har en unghund. Hun er i rette alderen for "nykker" av forskjellige slag. Se på henne som en trettenåring, med hormoner i sving :wub: Skjønner at ting kan være frustrerende, men de fleste av oss på forumet har vært gjennom en eller annen form for unghund-tull.

Hvis jeg var deg ville jeg gått turer sammen rolige snille voksne hunder. Bare gått sammen. Ikke være så opptatt av hilsing, men bare gått en tur. Helst med hunder som ikke bryr seg så mye om andre hunder.

Ellers ville jeg bare drite i å hilse på fremmede hunder en stund fremover. Prøv å ikke lage en greie ut av det, for da har det en tendens til å bli et større problem enn nødvendig.

Skrevet

Ja, vi får prøve det :)

Holde ho litt unna hundetreff med mange store hunder som springer rundt..

Så får vi håpe det går over etterhvert! Takk for svar :wub:

Skrevet

Ja, vi får prøve det :)

Holde ho litt unna hundetreff med mange store hunder som springer rundt..

Så får vi håpe det går over etterhvert! Takk for svar :wub:

Holde henne helt unna en god stund. La henne bare løpe/herje med hunder hun kjenner og du vet det går bra med.

Skrevet

ja, HEILT unna :wub: Ho hilser og så viss hunden er litt voldsom og hopper og vil leike så flekker ho tenner å "kjæfter" , Men dette er KUN når ho er løs i park.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...